***** http://bio4u.blogfa.com آدرس جديد اين وبلاگ===http://bio4u.blogfa.com آدرس جديد اين وبلاگ===http://bio4u.blogfa.com آدرس جديد اين وبلاگ===http://bio4u.blogfa.com آدرس جديد اين وبلاگ *****

بیوگرافی هنرمندان
خانه | آرشیو | پست الکترونیک
بیوگرافی راجر فدرر Roger Federer

بی شک یکی بزرگترین تنیسور های تارخ جهان کسی نیست جز تنیسوری سوییسی که با اقتدار صدر جدول رده بندی تنیس مردان را از آن خود کرده و کسی تا الان توانایی آن را نداشته که او را از این مرتبه پایین بکشد :
● مشخصات کلی : راجر فدرر ـ متولد ۸ آگوست سال ۱۹۸۱میلادی (ساعت ۸:۴۰ صبح ) - محل تولد : بازل سوییس - قد : ۱۸۵ سانتیمتر - وزن ۸۰ کیلوگرم - نام پدر و مادر : رابرت و لینت - ملیت : سوییسی - شغل : تنیسور ( راست دست ) - سایر علایق : ورزشهای گلف و فوتبال و اسکی ، بازی با پلی استیشن ، گوش دادن به موسیقی ، بازی با ورق.
راجر فدرر صبح روز ۸ آگوست ۱۹۸۱ در شهر بازل سوییس به دنیا آمد . فدرر از هشت سالگی شروع به یاد گیری تنیس کرد و هنگامی که ۱۰ ساله بود همه از بازی زیبای او با هیجان حرف میزدند .
او از در سن ۱۳ سالگی زادگاهش را برای تحصیل در آکادمی حرفه ای تنیس سوییس ترک کرد، اما تا سن ۱۶ سالگی درگیر مصدومیت های عجیب و غریب بود.
در سال ۱۹۹۸ او به طور حرفه ای به اتحادی تنیس جهان ملحق شد و در سال ۲۰۰۱ در اولین تورنمنت جهانی اش که در میلان برگزار شد توانست مقام نخست را کسب کند و از آن پس قهرمانی های پیاپی او آغاز شد و او هم اکنون با اختلا ۲۰۰۰ امتیازی با رافائل نادال در رنکینگ فدراسیون تنیس جهان مقام اول را دارد .
او را اکنون میتوان یکی از بزرگترین تنیسور های تاریخ این ورزش دانست : بازیکنی با فورهند های استثنایی سرویس هایی وحشتناک برای حریف با چرخش و اسپینی که هر حریفی را با مشکل روبرو میکند .
راجر فدرر در سال ۲۰۰۶ تا الان در ۱۰ تورنمنت بین المللی شرکت کرده که فقط سه باخت در سه فینال مسابقات دوبی،مونته کارلو و اوپن فرانسه از حریف اسپانیایی خود یعنی رافائل نادال جوان داشته وگرنه در همه بازی های خود تا الان پیروز بوده . آخرین قهرمانی او تا الان قهرمانی در مسابقات بزرگ ویمبلدون ۲۰۰۶ بود که توانست در فینال این مسابقات رافائل نادال را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست بدهد .
گفتن این نکته هم خالی از لطف نیست که او به سه زبان زنده دنیا انگلیسی، آلمانی و فرانسوی مسلط است.

|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1387 و ساعت 16:25 | 
بیوگرافی رافائل نادال Rafael Nadal

قهرمان افتادهرافائل نادال پارٍرا (به اسپانیایی: Rafael Nadal Parera) مشهور به رافا (Rafa) (زادهٔ ۳ ژانویه ۱۹۸۶) تنیسور حرفه‌ای اسپانیایی در شهر ماناکور، جزیرهٔ مایورکا از جزایر بالئارس دیده به جهان گشود.

رافائل در اوت ۲۰۰۷ به عنوان دومین نفر برگزیدهٔ تنیس جهان شناخته شد. او پیش از این سه بار به مقام قهرمانی جهان در مسابقات آزاد فرانسه و دو بار نیز به مقام نایب قهرمانی مسابقات ویمبلدون دست یافته‌است. او هم‌چنین در ردهٔ مسابقات آزاد، دارای طولانی‌ترین رکورد قهرمانی تنیس‌بازان مرد است.

 
با آن موهاى بلند، تى شرت آستين حلقه يى نارنجى و با آن شلوار ملوانى گشاد، رافائل نادال در تنيس جهان به چهره يى جذاب و گيرا تبديل شده است. البته اين گيرايى مثل آندره آغاسى در دوران جوانى اش، به خاطر چيزى فراتر از تيپ و قيافه جذابش است.
از وقتى كه مسابقات روى زمين هاى خاكى در اين فصل آغاز شده، نادال ۲۵ بازى را برده است. اين جوان ۱۸ ساله مايوركايى در عرض چهار هفته از امريكا تا اروپا دو جام از سه جام روى خاك را برده است. فلسفه بازى نادال و طرز نگرش او به ورزش تنيس او را خيلى زود به يك بازيكن محبوب تبديل كرده است. در جام بارسلونا كه نادال روز يكشنبه آن را با غلبه بر هموطنش خوان كارلوس فررو در مسابقه فينال برد، مسابقات او همواره استاديوم مركزى را لبريز از تماشاگر مى كرد. تا حدى كه برگزار كنندگان جام مجبور بودند براى امنيت نادال براى او چند محافظ بگيرند.
بعد از بازى عالى او در اوپن استراليا كه در نهايت در يك مسابقه دراماتيك ۵ سته در مرحله چهارم به ليتون هيوييت باخت، چهار جام را برد و به عنوان جوان ترين تنيسور بعد از ۱۲ سال در
رنكينگ وارد ۱۰ نفر اول شد.
نادال با بازى تهاجمى و جسورانه اش در اين فصل روى زمين هاى خاكى تا به حال ۲۵ بازى را برده در حالى كه فقط دو تا را باخته است. به اين ترتيب به عنوان مدعى اصلى قهرمانى اوپن فرانسه، دومين گرند اسلم سال، ماه آينده به پاريس مى رود.

پيروزى هاى غيرعادى
جسارت، قدرت و بدن نادال با يك اراده بى نظير تلفيق شده و او را به يك بازيكن برتر در تنيس تبديل كرده است. اما خود او اعتراف مى كند كه «بردن اين همه بازى عادى نيست.» نادال ادعا مى كند به اين آگاه است كه ممكن است به زودى دچار يك افت ناگهانى شود: «شايد از اين به بعد مردم انتظار بيشترى از من داشته باشند اما من با همان افتادگى به زمين خواهم رفت.»
راهنمايى هاى عمو و مربى او تونى نادال و همچنين تجربيات يك عموى ديگرش ميگوئل آنخل نادال، بازيكن سابق تيم فوتبال بارسلونا و تيم ملى اسپانيا، نقش مهمى در اين رفتار فروتنانه رافائل داشته اند.
او در توضيح راز موفقيت اش در هفته هاى اخير مى گويد: «نمى دانم. هيچ رازى در كار نيست. فقط از بازى لذت مى برم و به خاطر آنچه كه هست احساس خوشبختى مى كنم.»
با وجود اينكه در يك سال اخير به طرز خير كننده يى ترقى كرده است، مى داند كه در ۱۸ سالگى هنوز چيزهاى زيادى بايد ياد بگيرد: «من هميشه مى خواستم يك تنيسور خوب باشم. اما اگر روزى هدفم اين باشد كه نفر اول شوم، بايد در خيلى زمينه ها پيشرفت كنم.»
رافائل نادال اقرار مى كند كه راجر فدرر هنوز هم از هر لحاظ با همه فاصله زيادى دارد

رافائل نادال ـ نفر شماره دوم تنيس مردان
جوان 21 ساله اسپانيايي كه در 3 ژوئن 1986 در شهر مايوركاي اسپانيا به دنيا آمده است. رافائل جوان تاكنون سابقه 3 قهرماني در گراند اسلم هاي بزرگ دنياي تنيس را دارد كه همگي آنها اختصاص به رولند گاروس فرانسه دارد و از آنجا كه مسابقات اين بازيها در زمينهاي رُسي برگزار مي شود اختصاص لقب سلطان خاك به او چندان جاي تعجب ندارد.

يك ركورد مختص به او 81 بازي بدون شكست در زمينهاي رُسي از آوريل سال 2005 الي ماه مي سال 2007 مي باشد. گفتني است كه پدر رافائل، سباستين يك رستوراندار و مادرش آنا ماريا مي باشد. او تنها يك خواهر كوچك به نام ماريا ايزابل دارد.

دست اختصاصي او چپ است در حاليكه قاعدتاً بايد با دست راست كار كند. دست راست او قوي تر از دست چپش است ولي اين توني ـ عموي رافائل ـ بوده است كه كار با دست چپ را به او ياد داده است. گفتني است كه ميگوئل آنخل نادال عموي ديگر رافائل يك فوتباليست سابق مايوركا بوده است. در سن 12 سالگي بوده است كه رافائل تصميم مي گيرد بجاي پرداختن به ورزش مهيج فوتبال وارد ورزش تنيس شود و از خاطرات ابتداي حضور او مربوط به سال 2001 ميلادي است كه رافائل نادال در سن 14 سالگي با پت كش بزرگ بازي مي كند البته گفته مي شود كه پت كش مايل به انجام اين بازي نبوده است ولي بوريس بكر برنامه را طوري چيده بوده است كه اين بازي برگزار شود و سرانجام نادال پيروز ميدان مي شود.

سلطان خاك رُس كه قهرماني هاي متوالي اش در سرزمين فرانسوي ها چندان به مذاق آنها خوش نيامده است رابطه خوبي با هواداران ندارد يا اينكه آنها رابطه خوبي با او ندارند و اكثراً او را مورد تمسخر قرار مي دهند و بخصوص بعد از اينكه او يك تنيسور فرانسوي را شكست دهد. مفسران تلويزيوني فرانسوي نيز بارها و علنا خواهان شكست او هستند و با اشاره به نوع لباس رافائل (لباس بدون آستين) آن را به تمسخر به كارگر تشبيه مي كنند.

در سال 2006 ميلادي و در پايان مسابقات رولند گاروس بود كه نادال با خوشحالي از كسب پيروزي به تمجيد از فدرر شكست خورده پرداخت ولي مترجم او كه به اشتباه ترجمه كرده بود سبب ايجاد موجي از طعنه و استهزاء از سوي تماشاگران را فراهم آورد. سخنان اشتباه ترجمه شده نادال سبب شده بود كه تماشاگران فكر كنند نادال از خود تمجيد كرده است.

نادال مايل به پوشيدن لباسهاي با مارك كمپاني نايك است. گفتني است كه بر كفشهاي او شعار (واموس رافا: برو رافا) درج شده است كه شعار تماشاگران طرفدار او نيز است. نادال در دنياي فوتبال طرفدار تيم مايوركا و رئال مادريد هست. او به همراه ماتس ويلاندر (1982) دو تنيسوري هستند كه در اولين حضورشان در رولند گاروس فاتح آن نيز شده اند.

از ديگر افتخارات نادال به اين نكته بايد اشاره كرد كه او در نوزده سالگي در رنكينگ جهاني تنيس به مقام دوم نايل شد. اين در حالي است كه پيش از او كساني همچون بوريس بكر در 18 سالگي و بيورن برگ نيز در 18 سالگي به اين رتبه رسيده بودند.

بهترین ضربه زننده تنیس دنیا در سال 2007طبق نظر سنجي مطبوعات آمريكايي ضربات «رافائل نادال» تنيسور دوم جهان در سال 2007 بهترين شناخته شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از خبرگزاري روسيه، بهترين مسابقه تنيس سال، فينال مسابقات «ويمبلدون» بين راجر فدرر و رافائل نادال شناخته شد و بر اساس اين ضربات نادال از نظر قدرت بهترين ضربات سال 2007 معرفي شد.
ولي با اين حال نتيجه اين مسابقات به نفع فدرر به پايان رسيد، اما براي همه باور نكردني بود كه با وجود اين ضربات قدرتمند «فدرر» پيروز شد.
اين گزارش مي افزايد، نادال علت اين شكست را مصدوميت اعلام كرد

تنیسور چپ‌دست، رافائل نادالتاكنون تنیسورهای معروفی به دنیای ورزش معرفی شده‌اند. از جمله آندره آغاسی و راجر فدرر كه در عرصه تنیس به اوج شهرت رسیده‌اند. اكنون درباره یك تنیسور منحصر به فرد دیگری می‌‌خواهیم برایتان بنویسیم... او كسی نیست جز «رافائل نادال» جوان. او علیرغم این‌كه چپ دست است به خوبی می‌‌تواند در برابر راست دست‌هایی چون راجر فدرر قدرتمند
بایستد و ركورد از خود به جا بگذارد. به نظر می‌رسد رافائل نادال تنها كسی است كه از عهده راجر فدرر سوییسی برآمده و خود را به یك اسطوره اسپانیایی تبدیل كرده است. در این مقاله به شرح زندگی این ورزشكار جوان خواهیم پرداخت.

زندگی یك اسطوره

رافائل نادال پررا در سوم ژوئن ۱۹۸۶ در ماناكور مالوركا منطقه‌ای در اسپانیا چشم به جهان گشود.
نام خانوادگی او یعنی «نادال» در زبان انگلیسی به معنی كریسمس است. رافائل را از كودكی «رافا» صدا می‌‌زدند. او در خانواده‌ای ورزشكار به دنیا آمد.
رافائل برادرزاده میگوئل آنگلا نادال فوتبالیست و تنیسور مطرح تیم بارسلونا است. میگوئل ۶۲ بار در تیم ملی بازی كرده و در تیم بارسلونا چهار بار قهرمان اسپانیا شده، از سویی دیگر تونی نادال، یكی دیگر از عموهای رافائل نیز مربی تنیس است. او رافائل را از كودكی به تنیس علاقه‌مند ساخت. رافائل از سن دو سالگی چوب تنیس به دست گرفت و به مدت چهار سال زیرنظر عمویش تونی نادال به آموزش تنیس پرداخت. گویی ورزش تنیس در خون و رگ این خانواده موج می‌‌زند. رافائل ناخودآگاه وارد عرصه بازی‌های تنیس شد و آن را دنبال كرد. این علاقه و تمرین‌های مدام او را به مسابقات بزرگ‌تری كشاند.
رافائل در درس‌هایش نیز موفق بود. او از همان دوران كودكی ارزش درس و علم را درك می‌‌كرد. همیشه بعد از به پایان رساندن تكالیف مدرسه‌اش به تمرین تنیس می‌‌پرداخت. مسئولان مدرسه او را به عنوان پسری مودب، متواضع و باهوش می‌‌شناختند. او به پوشیدن لباس تمیز و شیك اهمیت می‌‌داد و مرتب ادكلن می‌‌زد. مربی او بعد از عمویش، یوردی آرسا مربی تیم اسپانیا بود كه نادال را به عنوان دومین بازیكن انفرادی انتخاب كرد و رافائل توانست پس از پیروزی بر كارلوس مویا و ماردی فیس در مقابل دیدگان ۲۵ هزار تماشاگر، اندی رودیك را كه در آن زمان در لیست برترین‌ها قرار داشت، شكست دهد و با این پیروزی توانست دومین موفقیت را برای اسپانیا در یك تورنمنت معروف كسب كند.


پیروزی مقابل فدرر
او قبل از این‌كه پا به نوزده سالگی بگذارد در سال ۱۹9۹ در سن ۱۸ سالگی فاتح مسابقات آزاد فرانسه شد و عنوان ركورد‌دار را از آن خود كرد. سال ۲۰۰۱ شروع تنیس حرفه‌ای او بود كه به‌طور جدی وارد میدان تنیس شد.
او در سال ۲۰۰۳ دومین تنیسور جوان تاریخ این ورزش بود كه در لیست صد تنیسور برتر قرار گرفت.
نادال در رقابت‌های تنیس المپیك ۲۰۰۴ صاحب ركورد تعجب برانگیزی شد، بنابراین همه نگاه‌ها متوجه نادال بود. نادال پس از پیروزی در مقابل «فدرر» سلطان تنیس، می‌‌گوید: «شكست دادن فدرر افتخار منحصر به فردی است. به همین دلیل بسیار خوشحالم و در پوست خود نمی‌‌گنجم.» البته پیروزی نادال در برابر فدرر بعد از رهایی او از بند مصدومیت در ناحیه ران پایش بود و سبب شكستش شد به همین دلیل او پس از شكست در پوست خود نمی‌‌گنجید. همچنین از پیروزی مقابل برترین تنیس‌باز جهان احساس رضایت فوق‌العاده‌‌ای داشت.
جالب این‌جاست كه رافائل، این تنیسور بیست ساله چپ دست اسپانیایی به راحتی در برابر رقیب راست دست ۲۵ ساله سوییسی خود راجر فدرر صاحب پیروزی و عنوان قهرمان شد.
نادال توانست با این پیروزی، ده پیروزی متوالی فدرر را قطع كند. نادال موفق شد تنیسوری را شكست دهد كه اولین گرند اسلم اوپن استرالیا را فتح كرده بود و تنها در برابر ۸۱ برد فقط چهار باخت داشت.
پس از باخت فدرر مقابل نادال، این تنیسور سوییسی گفت: شكست در فینال بدترین نوع باخت است زیرا تا روز آخر می‌‌تازیدم و انتظار داشتم كه قهرمان شوم. من ترجیح می‌‌دهم اگر می‌‌خواهم ببازم در همان روز نخست و مرحله اول باشد.
من به اندازه كافی فینال‌های متوالی را در سال‌های اخیر برده‌ام حالا نوبت جوانترها است.
سال ۲۰۰۵ یك سال باور نكردنی برای نادال بود. او توانست ۱۱ تورنمنت را ببرد. او در ژوئن ۲۰۰۵ در اولین حضورش در مسابقات تنیس اوپن فرانسه كه در واقع اولین حضورش در گرند اسلم بود قهرمان شد و در مرحله نیمه نهایی این مسابقات باز هم بر فدرر پیروز شد. او در سال ۲۰۰۶ هم به موفقیت‌های خوبی دست یافت و در سال ۲۰۰۷ همچنان آن را دنبال می‌‌كند. تاكنون نادال در ۱۵ فینالی كه حضور داشته ۱۳ برد و فقط دو شكست داشته است.
نادال بعد از پیروزی‌های پی‌درپی به ویژه مقابل فدرر گفت: «این كه توانستم در برابر بهترین تنیسور‌های دنیا و یكی از برترین‌های تاریخ پیروز شوم یك واقعه خاص و بی‌‌نظیر برای من است.» او بعد از پیروزی‌هایش مانند یك بچه كوچك گریه كرد. البته گریه او از سر شادی و افتخاری بود كه نصیبش شده بود.
یكی دیگر از مسابقات موفقیت‌آمیز نادال در بارسلون بود. او در مسابقات بارسلون قهرمان شد. نادال بعد از كسب عنوان قهرمانی از تمام مردم اسپانیا به خاطر حمایت از او تشكر كرد.
نادال در این مسابقات توانست ركوردشكنی كند. او ۴۷ بازی بدون باخت در كارنامه خود ثبت كرد. او بعد از پایان مسابقه با جمعی از طرفدارانش رو‌به‌رو شد كه خوشحالی همه آنها را فراهم كرد. به‌طور كلی نادال ورزشكار فروتن، خوشرو، افتاده و متواضعی است؛ از این‌رو مردم اسپانیا او را نه فقط به خاطر قهرمانی‌هایش بلكه به دلیل اخلاق خوبش می‌‌ستایند. باید افزود كه نادال در یكی از مسابقاتش كه در فرانسه برگزار می‌‌شد، ۱۴ میلیون و ۲۶۵ هزار یورو جایزه مسابقات اوپن را از آن خود كرد؛ لذا به یكی از ثروتمندترین تنیسورهای جهان بدل شد.
جالب این‌جاست كه در مسابقه اخیر خود كه مصادف با روز تولد بیست سالگی‌اش بود به فینال راه یافت.

خصوصیات اخلاقی
به گفته كارشناسان، نادال یك ویژگی بارز و آشكار دارد، آن هم دوندگی است. دوندگی و جوانی نادال موجب موفقیت او شده است.
او خودش را به هر توپی در هر گوشه‌ای از زمین كه باشد می‌‌رساند و آن توپ را جواب می‌‌دهد و این برگ برنده برای او وجود دارد. او خودش می‌‌گوید همیشه به زندگی امیدوار هستم و نشاط و شادابی را در خود زنده نگه می‌‌دارم. به همین سبب كارشناسان اظهار می‌‌دارند كه نادال مساوی است با نشاط، جوانی و دوندگی و فردی خستگی ناپذیر و پرانرژی است.
جسارت و قدرت بدنی نادال با یك اراده بی‌‌نظیر تلفیق شده و او را به یك بازیكن منحصر به فرد تبدیل كرده است.
نادال ادعا می‌‌كند كه ممكن است به زودی دچار یك افت ناگهانی شود اما هیچ‌گاه امید و شادابی‌اش را از دست نخواهد داد.
وقتی از او پرسیدند كه راز موفقیت تو چیست، او توضیح داد: نمی‌‌دانم ولی رازی در كار نیست فقط از بازی لذت می‌‌برم و به خاطر آنچه كه هست احساس خوشبختی می‌‌كنم. من همیشه می‌‌خواستم یك تنیسور خوب باشم اما اگر روزی هدفم این باشد كه برترین باشم باید در خیلی زمینه‌ها پیشرفت كنم و اقرار می‌‌كنم كه با راجر فدرر خیلی فاصله دارم.
به نظر طرفدارانش، رافائل با موهای بلند، تی‌شرت آستین حلقه‌ای نارنجی و با آن شلوار ملوانی گشاد و چهره‌ای جذاب و گیرا نه تنها دارای اعتماد به نفس زیاد است بلكه بازیكنی متواضع، افتاده و مردمی است به همین دلیل محبوب اسپانیایی‌هاست. گادیو یكی از بهترین تنیسورهای سال ۲۰۰۵ از آرژانتین درباره نادال می‌‌گوید: نادال بهترین است. او پدیده‌ای جدید در اسپانیاست و می‌‌تواند بزرگ‌ترین خطر برای تنیسور‌های معروف به شمار آید. با فرمی كه نادال دارد از
امیدواران اصلی قهرمانی است. او بسیار محكم و مطمئن كار می‌‌كند و صاحب اعتماد به نفس بالایی است. سرعت و جنبش بالا و بازوهای فعال، او را به یك بازیكن باور نكردنی تبدیل كرده است. ما باید برای یافتن نقاط ضعف در او تلاش و كنكاش زیادی داشته باشیم.
▪ رافائل علاقه زیادی به فوتبال و از جمله زین‌الدین زیدان، فوتبالیست تیم ملی فرانسه دارد. از این جهت جام قهرمانی مسابقات تنیس آزاد فرانسه را تقدیم وی كرد.
▪ او علاقه زیادی به فرناندو آلونسو، قهرمان مسابقات فرمول یك كه هموطنش نیز هست، دارد.
▪ رافائل نادال به همراه بوریس بكر تنها تنیسوری است كه توانسته در سن جوانی در مسابقات انفرادی قهرمان شود.
▪ قد او ۱۸۵ سانتی‌متر و وزنش ۸۵ كیلوگرم است.
▪ نادال هنوز ازدواج نكرده، عاشق اتومبیل‌های لوكسی چون پورشه و بوگاتی است. او می‌‌گوید: در آرزوی یك مقام قهرمانی اسپانیا چه در جام جهانی و چه در جام ملت‌ها می‌‌سوزم، حتی آنان هیچ‌گاه جزو چهار تیم هم نمی‌‌شوند كه دلم به این فوتبال خوش باشد.

نادال با شیوه ای جدید در راه پاریس

رافائل نادال تنیسور عضلانی اسپانیایی گرچه در رده بندی جهانی در رتبه دوم و پس از راجر فدرر قرار دارد اما او بدون شك برترین تنیسور جهان در زمین های رسی است و خاك رس قلمرو بی حرف و حدیث این پادشاه به شمار می رود، همان طور كه فدرر در هارد كورت بی رقیب است رافائل نیز دایم در انتظار این است كه فصل رس و نقطه اوج آن یعنی اوپن فرانسه سر برسد تا او بتواند با خیال راحت دمار از روزگار حریفان برآورد. امسال نیز همچون ۲ سال گذشته كه این تنیسور ۲۰ ساله در اوپن فرانسه قهرمان شد، رولان گاروس هدف اصلی او محسوب می شود و آنطور كه خودش می گوید با شیوه ای جدید در تلاش كسب نخستین گرنداسلم فصلش است: هفته گذشته (در تورنمنت مونت كارلو) تلاش كردم بیشتر نزدیك تور شوم و تهاجمی تر بازی كنم. من همچنین تمرینات زیادی برای بهتر شدن بك هندهایم انجام داده ام، در كل از بازی ام راضی ام و تنها چیزی كه در طول هفته ناراحتم می كرد، سرویس هایم بود. نادال یك بار دیگر در فینال مونت كارلو فدرر را شكست داد، هر چند كه او با قهرمانی سال های اخیرش در مونت كارلو، رم و ۲ سال گذشته رولان گاروس تقریباً به قهرمان سنتی این تورنمنت ها تبدیل شده. او كه به نظر می رسد واژه ای به نام خستگی را نمی شناسد، امسال قصد شركت در تورنمنت هامبورگ را كه یك هفته بعد از رم است نیز دارد رقابتی كه تنها یك بار در سال ۲۰۰۳ سابقه حضور در آن را دارد: اگر مشكلی پیش نیاید در رم، هامبورگ و رولان گاروس بازی می كنم. شروع رقابت های هامبورگ كه روز چهارشنبه است (اگر او به فینال رم كه یك هفته قبل است برسد) خیلی مهم می باشد و همین قضیه حضور در هر ۲ رقابت را آسان می كند. پس از شروعی ضعیف در این فصل كه نقطه اوج آن حذف از یك چهارم نهایی اوپن استرالیا بود، روزهای آفتابی نادال فرا رسیده است: از اوپن دبی نمایش خوبم شروع شد و پس از آن در ایندین ولز خیلی خوب بودم و پس از آن هم در میامی و مونت كارلو. امیدوارم بتوانم تا پایان اوپن فرانسه در همین سطح باقی بمانم و به قهرمانی در آن تورنمنت كه هدف اولم است برسم اما از سوی دیگر راجر فدرر كه ۱۰ قهرمانی در گرنداسلم ها را در كارنامه دارد، امسال به سختی برای تصاحب تنها گرنداسلمی كه در كلكسیونش كم دارد، دندان تیز كرده است، فدرر عقیده دارد استیل نادال كوچكترین تغییری نكرده است: در فینال مونت كارلو خوب كار كردم و احساس می كنم فاصله ام با او كمتر از سابق شده است، نادال در این مسابقه نیز همچون همیشه بازی كرد. برای او فرقی نمی كند و در چمن و هاردكورت نیز مانند رس بازی می كند. او روی رس بی نظیر است و به طور مادرزادی این مهارت را دارد!
● ۷۰ مسابقه بدون شكست
رافائل نادال با پیروزی ۵ـ۷ و ۲ـ۶ مقابل پوتیتو استراسه ایتالیایی نه تنها به نیمه نهایی اوپن بارسلونا رسید بلكه به هفتادمین پیروزی پیاپی اش روی رس رسید: در لحظاتی واقعاً به مشكل برخوردم. به خصوص در ست دوم كه حریف برك پوینت های محدودی در مقابلم به دست آورد. نادال كه ۱۹ گیم است حتی یك ست هم در زمین های رسی نباخته است، در تلاش است دوازدهمین قهرمانی اش در تورنمنت های ATP را در بارسلونا جشن بگیرد. او برای رسیدن به فینال باید به مصاف داوید فرری برود كه حریف صاحبنامی همچون داوید نلبندیان را با نتایج ۲ـ ۶ و (۵) ۶ ـ۷ شكست داده است. فرر گفت: امسال خیلی مؤثر بازی می كنم. خیالم كاملاً راحت است چون به نظرم بهترین شروع دوران حرفه ای ام را داشته ام. در مقابل رافائل نادال شانس خیلی بالایی ندارم اما با تمام وجود به زمین می روم و فراموش نمی كنم حریفم بهترین است. در ۴ مسابقه ای كه فرر با نادال روبرو شده تنها یك بار (روی رس در سال ،۲۰۰۴ اشتوتگارت) موفق به پیروزی شده است. در دیگر مسابقه این مرحله نیز گیلرموكاناس آرژانتینی به دلیل مصدومیت نیكولای داویدنكو توانست به نیمه نهایی راه یابد، او در این مرحله باید با آگوستین كالری مواجه شود.

|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1387 و ساعت 16:14 | 
بیوگرافی مایکل جردن Michael Jordan

در 17 فوریه 1963 تولد نوزاد سیه چرده ای در بروکلین (نیویورک) موجب هیجان خانواده ای فقیر شد که با فریاد شادی و رضایت خود، توجه دوستان و همسایگان را به این نوزاد جلب کردند. تولد یک بچه برای هر خانواده ای رخداد شیرین و هیجان انگیزی است، اما این کودک استثنایی خیلی زود توجه آشنایان و مردم محله را جلب کرد. او در سن 11 سالگی چنان بلند قد بود که همه بدون تردید اعلام کردند که وی باید بسکتبالیست شود و بورسیه بگیرد. بورسیه تحصیلی برای بسکتبالیست های خوب وبا استعداد یک پله ترقی وشانس بزرگ برای درخشیدن در مسابقات کالج است، اما این پسرک سمبل شعار ملی مسابقات حرفه ای I love this game (من عاشق این بازی هستم) شد. او حتی فراتر از تصور خانواده و آشنایان خود رشد کرد وعنوان قهرمان دوران وبرترین ورزشکار ملی را به خود اختصاص داد. ستاره ای که فراتر از تایگر وودز(گلف) و پیت سمپراس(تنیس) درخشید ویک اسطوره شد. این ستاره مرد اول در میان سه قهرمان دوران است ونامش مایکل جردن می باشد.

در سال 1991 نخستین قهرمانی در ان بی ای را با تیم بولز تجربه کرد و این مقام را در سال های 1992 و 1993 تکرار کرد تا به اصطلاح three-peat کرده باشد. جردن در اوج شهرت وتوانایی در اوایل فصل 93-94، خود را بازنشسته کرد که مهمترین دلیل بازنشستگی او را می توان مرگ اسرار آمیز پدرش در سال 1994 دانست که اتهاماتی را متوجه مایکل کرد و تعادل روحی وی را بر هم زد. باوجود ترک ناگهانی NBA برای ادامه دوران بازی اش در ورزش بیسبال، وی مجددا در 1995 به بولز بازگشت و آن ها را به سه قهرمانی پیاپی دیگر (یعنی three-peat دوم) در سال های 1996،1997 و 1998 و نیز ثبت رکورد 72 پیروزی در فصل 1995-96 ان بی ای رساند. مشکلات خانوادگی وشایعات بار دیگر مایکل را به حاشیه برد و برای بار دوم در 1999 بازنشته شد، اما مجددا برای دوفصل بازی در تیم واشینگتن ویزاردز، در سال 2001 به NBA بازگشت.

عناوین و افتخارات شخصی جردن عبارتند از:

 Olympic Gold Medal: 1984, 1992

  NBA Champion: 1991, 1992, 1993, 1996, 1997, 1998

 NBA MVP: 1988, 1991, 1992, 1996, 1998

 NBA Finals MVP: 1991, 1992, 1993, 1996, 1997, 1998

 NBA Leading Scorer: 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1996, 1997, 1998

 All-NBA First Team: 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1996, 1997, 1998

 All-NBA Second Team: 1985

 NBA All-Star Game: 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1996, 1997, 1998, 2002, 2003

 NBA All-Star Game MVP: 1988, 1996, 1998

 NBA All-Defensive Team: 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1996, 1997, 1998

 NBA Defensive Player of the Year: 1988

 NBA Rookie of the Year: 1985

 NBA All-Rookie Team: 1985

(Third on NBA All Time Scoring List: (32,292 points

(Second Most Steals of All Time: (2,514 steals

همچنین جردن دارنده رکورد امتیازآورترین بازیکن فصل با 30.12 امتیاز در هر بازی و نیز 33.4 امتیاز در مرحله پلی آف است. وی در دوران بازی اش 32292 امتیاز، 6672 ریباند و 5633 پاس گل داشته است.

|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1387 و ساعت 16:7 | 
بیوگرافی گری کاسپاروف

 گری کاسپاروف Kasparov: در سال 1963 در باکو از پدری آذربایجانی و مادری ارمنی به دنیا آمد . در 6 سالگی شطرنج را آموخت و در هفت سالگی به تیم کانون پیشاهنگان باکو و در دوره نوجوانی به مدرسه شطرنج باتوینیک راه یافت.بانوینیک درباره کاسپاروف گفته بود:«آینده شطرنج جهان در دستان این پسر بچه است.» در سیزده سالگی قهرمان جوانان شوروی شد . در شانزده سالگی به عنوان استاد بین المللی ودر هفده سالگی  به عنوان استاد بزرگی دست یافت . در سال 1984 به عنوان مدعی قهرمانی جهان مقابل کارپوف ایستاد ، اما این رویارویی پس از 48 بازی نیمه تمام ماند . در سال 1985 یک بار دیگر کارپوف و کاسپاروف رو در روی هم قرار گرفتند که کاسپاروف با 5 برد ، سه باخت و 16 مساوی کارپوف را شکست داد و قهرمان جهان شد . کاسپاروف از سال 1992 دیگر حاضر نشد تحت نظر فدراسیون جهانی شطرنج در مسابقات شرکت کند و یک سری مسابقات قهرمانی جهان موازی با فدراسیون  جهانی شطرنج را برگزار نمود . کاسپاروف در سال2000 عنوان خود را مقابل کرامنیک از دست داد و در سال 2005 پس از فتح تورنمنت معتبر لینارس و در حالی که همچنان با اختلاف فاحش نسبت به سایرین در صدر لیست ریتینگ بین المللی قرار داشت ،از شطرنج حرفه ای خداحافظی کرد . وی اخیراً به عنوان منتقد جدی پوتین در عرصه سیاست روسیه ظاهر شده است . کاسپاروف را بسیاری از کارشناسان ، قوی ترین شطرنج باز تاریخ می دانند .کاسپاروف شطرنج بازی است کامل با درک بالا از وضعیتهای دینامیک ، معلومات شروع بازی و قدرت محاسبه بالا.بزرگترین تفاوت کاسپاروف،کرامنیک و قهرمانان بعدی جهان با پیشینیانشان استفاده از کامپیوتر جهت تدارکات پیش از بازی می باشد.

|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1387 و ساعت 15:57 | 
بیوگرافی مایکل شوماخر Michael Schumacher
 
مایکل شوماخر راننده سابق فرمول یک وقهرمان ۷ فصل جهان است. بر اساس رده بندی F۱ ازنظر آماری « بهترین ورزشکار درسرتاسر جهان بوده وهست » اواولین ورزشکار میلیاردر جهان نیز هست بطوریکه گفته میشود تنها در سال ۲۰۰۴ سالیانه حدود ۸۰میلیون دلار دستمزد می گرفته است.
 
● افسانه شومی – از ماشین چمن زنی تا رکاب سرخ فراری
حدود ۳۷ سال پیش یعنی در سوم ژانویه ۱۹۶۹ ، رلف و الیزابت شوماخر درشهر هورث ـ هلمونهیم از توابع کلن در آلمان غربی صاحب پسری شدند که نامش را مایکل گذاشتند. چندی بعد خانواده به شهر کرپین ـ منهیم
، یک شهر کارگری درنزدیکی کولون عزیمت کرد، آنجا بود که خانواده او با کارتینگ آشنایی پیدا کردند. پدرش یک اتومبیل کارتینگ را که با موتور یک ماشین چمن زنی قدیمی تقویت کرده بود در اختیار مایکل گذاشت. این گونه بود که از رکاب حقیر یک اتومبیل کوچک و بی ارزش، رکاب قهرمانی جهان زیر پای مایکل شوماخر لمس شد. با درایت پدر و روج جوان و فعال مایکل، کارتینگ به دغدغه اصلی خانواده تبدیل شد. اوتوانست درمسابقات متعددی ازجمله در سال ۱۹۸۴ قهرمانی جوانان آلمان ، پیروزی کسب کند. بعدها کم کم با نشان دادن استعداد خود توانست در "فرمولا فورد" یا در لفظ آلمانی " فرمولا کوئیک " و در همان راستا در رده های بالاتر گام بردارد.در فرمولا ۳هم موفقیت لازم را کسب کرد تا بدین گونه راهش رابرای ورود به رقابت های جهانی فرمولاوان هر چه بیشتر آماده کند. از جردن شروع کرد وبا فراری به پایان رساند.
صحبت از قهرمانی ها و مقام های متعدد این آچار فرانسه آلمانی اگر چه لازم وجالب است اما لطف دیگر جنبه های بحث را ندارد. جنگجویی وی در کارش با خصوصیات جالب دیگری از زندگی شخصی اش آمیخته است که محبوبیتش را دو چندان میکند. پی مودن بانوز ( خبرنگار تایمز) در مقاله ای در ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۴ می نویسد : مایکل شوماخر مسلسل قهرمانی که فرمولاوان را به قتل رسانده است.باریکلو با شوماخر رقابت نمی کند.مایکل آنقدر قدرت دارد که هم تیمی اش باید برایش لنگ بیاندازد.

درزمینه کاری اش در فرمولاوان بخاطر توانایی دررقم زدن دورهای بسیار سریع خصوصا درلحظات دشوار مشهور است. همچنین توانایی اداره اتومبیل بویژه در جوبارانی ازویژگی های منحصر بفرد وی بوده است همین غلبه بر سخت ترین عامل ممکن یعنی رطوبت وی را به \Regenkonig( سلطان باران ) یا "Regenmeister " ( ارباب باران ) مشهورکرده است.همچنین به خاطر فراری سرخ رنگش و نیز باتوجه به مانفرد ون ریچتافن ( موفقترین خلبان جنگ جهانی اول ) به وی ( بارون سرخ ) نیزمی گویند. القاب دیگری مانند« شومی » و« شو» نیز معرف او هستند. محبوبیت عامی شوماخر بیشتر به علت آوردن فرمولاوان به عرصه ورزشی آلمان بوده چرا که این ورزش مهیج را به صحنه ورزشی آلمان آشنا کرد که در
تاریخ F۱ بی نظیراست.رانندگان جوانتر آلمانی مانند "سباستین وتل "معتقدند شوماخر کلید گشایش درب F۱ به روی آنان بوده است.

● مدالسیون افتخار
شوماخر توانست جایزه ورزشکار برتر سال جهان ـ لاروس ـ را در سال های ۲۰۰۲ و۲۰۰۴ به خاطر عملکرد فوق العاده اش در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ به خود اختصاص دهد. هر ورزشکار طمع رسیدن به این جایزه را دارد. در تاریخ ۷ ساله بوجود آمدن این جایزه بزرگ از هر کس دیگری ( سه سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ ) نامزد دریافت ان شده است.
● کلاه خود شوبرت
شوماخر در طراحی اولین کلاه ایمنی از جنس کربن سبک وزن به شوبرت کمک کرد. در سال ۲۰۰۴ یک نمونه از آن بصورت عمومی آزمایش مقاومت گردید. برای این کار یک تانک را بر روی آن عبور دادند وکلاه دست نخورده باقی ماند. در آخرین گراند پری وی کلاه ایمنی اش که استفاده می کرد با ترکیبی از اسامی ۹۰ گراند پری قهرمانی وی طراحی شده بود.
● یک ورزشکار ـ یک شوهر ـ یک پدر
در آگوست ۱۹۹۵ "کورینا بچ" وارد زندگی مایکل شد.جینا ماریا ( متولد ۱۹۹۷ ) و میک ( متولد ۱۹۹۹ ) نتیجه ازدواج آنها هستند. انها از سال ۲۰۰۶ در گلاند سویزرلند در نزدیکی دریاچه جنوا زندگی می کنند. شوماخر همواره از مدافعان زندگی خصوصی اش بوده وازشهرت در این زمینه نیزبهرمند است.

● آنسوی F۱
شوماخر اولین ورزشکار میلیاردرجهان است. بیشتر در آمد وی ازتبلیغات است.شرکت ندوچ وورمونز براتوگ » در طی یک قرارداد از سال ۱۹۹۹ برای پوشیدن کلاه لبه دار۱۰سانتیمتری این شرکت با ۸ آگهی بر آن مبلغ ۸ میلیون دلار آمریکا به وی پرداخت کرده است. این قرارداد تا سال ۲۰۱۰ تمدید شده مایکل برای تیم فوتبال محلی اش یعنی FC اینچنین بازی میکند. اوهمچنین درچندین بازی فوتبال خیریه شرکت داشته ومسابقاتی رانیز بین رانندگان F۱ ترتیب داده است.
او ۱۰ میلیون دلار آمریکا برای کمک به زلزله زدگان اقانوس هند درسال ۲۰۰۴ پرداخت کرد. بعدها معلوم شد که یکی از محافظان وی « پورخارو کرامر» که همراه با همسرش درتعطیلات در فوکت تایلند بسر می برده اند در آن حادثه جان باخته است. اوهمچنین رابطه خوبی با یونسکو دارد و ۵/۱ میلیون یورو به آنها پرداخت کرده است.


● پرده آخر
گراند پری برزیل یعنی آخرین گراند پری۲۰۰۶ ونیز گراند پری شوماخرروزی بود که خیلی چیزها تعیین می شد .سکانس آخر تجلی آرزوی شوماخر درتمام کارش با هشتمین قهرمانی F۱ بود. قبل ازمسابقه، قهرمان افسانهای فوتبال "پله" هدیه ای به پاس سال ها خدمت شوماخر به فرمولاوان به وی اهدا کرد. درنبرد آخر دور به دور می تاخت و در آخرین ساعات کارش یک نمایش نفس گیر قهرمانی راارائه کرد .اما سکانس آخر آنگونه که باید کلید نخورد یک برخورد ـ یک تصادف وخداحافظی بدون جام هشتم!
گفته می شود که وی در فصل ۲۰۰۷ معاونت رئیس جدید اسکودریا فراری یعنی "جین تادت " رابعهده خواهد داشت. کار اصلی کمک در انتخاب رانندگان آینده فراری است.
▪ نام: مایکل شوماخر ( میکائیل شوماخر )
▪ ملیت : آلمان
▪ سالهای فعالیت : ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶
▪ تیم ها : جردن، بنتون، فراری
▪ وضعیت تاهل : ازدواج با " مورینا بچ "
▪ اولین گراند پری : ۱۹۹۱ بلژیک
▪ آخرین گراند پری : ۲۰۰۶برزیل
▪ اولین پیروزی : ۱۹۹۱ گراند پری بلژیک
▪ آخرین پیروزی : ۲۰۰۶ گراند پری چین
▪ گراند پری : ۲۵۰ بار
▪ قهرمانی : ۷ بار ( ۱۹۹۴ ـ ۱۹۹۵ ـ ۲۰۰۰ ـ ۲۰۰۱ ـ ۲۰۰۲ - ۲۰۰۳ ـ۲۰۰۴ )
▪ پیروزی مسابقات : ۹۱ بار
▪ روی سکو ( جزوسه نفر ) : ۱۵۴ بار
▪ پل پزیشن : ۶۸ بار
▪ کسب بهترین دور : ۷۶ بار
 
|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1387 و ساعت 15:50 | 
بیوگرافی المپیک

تـاريخ بـازي هاي المپيـک

مسابقات و ديدارهاي ورزشي و قهرماني که از تشريفات کهن مراسم تدفين مايه گرفته بود در تعليم و تربيت جوانان يوناني تاثير بسيار گذاشت مردم آتن بيش از هر نقطه ديگر يونان به مسابقات ورزشي و تنظيم برنامه هاي متنوع عشق مي ورزيدند  و وقت و انرژي خود را صرف شرکت در اين مراسم مي نمودند و به تماشاي رقابت هاي قهرمانانه ورزشکاران مي نشستند علاوه بر مسابقات محلي که در هر شهر و ديار برگزار مي شود چهار مسابقه بزرگ ملي وجود داشت که قهرمانان تمام نواحي و شهرها در آن شرکت مي کردند. اين مسابقات به ترتيب اهميت عبارتند از : 1- المپيک 2- استيمن 3- پي تين 4- ني مين که به مسابقات پان هلينک شهرت داشتند.

المپيک قديم:
يکي از معروفترين و مهمترين مسابقات پان هلينک محسوب مي شد. در بعضي از نسخه ها و روايت ها آغاز المپيک را مربوط به سالهاي قبل از 776 ق م مي دانند اما آنچه که اغلب کارشناسان بر روي آن صحه مي گذارند شروع المپيک را از 776 ق م و تعطيلي آن را به سال 394  م ذکر مي کنند . مسابقات المپيک هر چهار سال يکبار و در فصل تابستان و در ماه مرداد به مدت 5 روز انجام مي شد اين مسابقات به افتخار زئوس خداي اساطير يونان  در المپيا برگزار مي شد. المپيا نام محلي است که پناهگاه مقدس اساطير يونان بوده و بر قله هاي کوه المپيوس قرار داشته است. مراسم جشن المپيک با تشريفات خاص از جمله رژه ورزشکاران و مسابقه هاي ورزشي توام با مسابقه هاي موسيقي و تئاتر برگزار مي شود. بازي هاي المپيک باستان فقط در يونان انجام مي شد و در ابتدا تنها يونانيان اصيل مي توانستند در آن شرکت نمايند و براي قرنها مسئله اخلاق ورزشکاران به دقت مرود نظر و توجه قار مي گرفت بنابراين از شرکت افرادي که داراي سوءپيشينه و سابقه انجام جنايت و يا خلاف بودند جلوگيري به عمل مي آمد و گاهي با شرکت بستگان آنان نيز مخالفت مي شد.

در اين بازيها ابتدا داوران سوگند ياد مي کردند که مقررات را با رعايت عدالت و با در نظر گرفتن جنبه انصاف و حقيقت به مرحله اجرا در آورند . سپس ورزشکاران سوگند ياد مي کردند که تابع قوانين و مقررات باشند  و از اصول المپيک پيروي نمايند. بين مردان شرکت کننده در مسابقات المپيک هيچ فرقي قائل نمي شدند براي مثال يک دهقان با يک نجيب زاده با شرايطي کاملا برابر و يکسان وارد مسابقه مي شدند و به رقابت مي پرداختند اين شايد از موارد نادري بود که اختلافات طبقاتي مورد توجه نبوده و ناديده انگاشته مي شده است.

بعد از آنکه قهرمانان رژه مي رفتند مسابقات آغاز مي شد و چون در آن زمان طپانچه وجود نداشت برنامه بازي ها با صداي شيپور آغاز و پايان مي پذيرفت . در مورد مبناي ورزش هاي المپيک بين مورخان اتفاق نظر وجود ندارد اما به گفته بعضي از مورخين در ابتدا مسابقات دو، مشت زني، ارابه راني، پانکريشن و پنجگانه مسابقات المپيک را تشکيل مي دادند. در مورد دوها هم احتمالا در ابتدا دوهاي سرعت و يا راهپيمايي انجام مي شد. دوندگان با وسايل نظامي (شمشير و سپر) موظف به دويدن بودند. المپيک عهد باستان در طول دوره هاي مختلف خود تکامل و توسعه فراوان يافت بدين معني که هر چه از عمر مسابقات مي گذشت به تعداد رشته هاي ورزشي و شرکت کنندگان در مسابقات افزوده مي شد.
محلي که بازي هاي المپيک و مسابقات در آن انجام مي گرفت (المپيا) بعلت موقعيت خاص جغرافيايي تماشاگران زيادي را بسوي خود جلب مي کرد. به همين دليل افراد در مجاورت يکديگر به مفهوم واقعي صميميت و دوستي پي مي بردند و با همديگر همکاري بيشتري مي کردند. در حقيقت رهبران آن زمان آگاهي داشتند که انجام جشنهاي المپيک نقش بزرگي را در رفع اختلالات ايفا مي نمايد.
با وجوديکه مسابقات المپيک تماشاگران زيادي داشت اما متاسفانه زنان هم ازشرکت در آن محروم بودند و هم از تماشاي آن و سرپيچي و تخلف از اين مقررات مجازات اعدام را در پي داشت.

قهرمانان المپيک علاوه بر دريافت يک تاج گلي که بر سر مي نهادند به دريافت يک شاخه از برگ هاي درخت زيتون نيز نائل مي شدند در حقيقت جوايزي که در اين مسابقات دريافت مي کردند ارزش مادي نداشت اما از ارزش اجتماعي فراواني  براي قهرمانان برخوردار بود چون زمانيکه همين قهرمانان به زادگاههاي خود بر مي گشتند مورد استقبال و احترام فراوان مردم قرار مي گرفتند و ضيافت ها و ميهماني ها به افتخار پيروزي آنان بر پا مي شد . مراسم اختتاميه المپيک بصورت شکرگزاري و نيايش انجام مي شد.

مسابقات المپيک قديم تا سال 394 م ادامه داشت يعني در طي اين سالها 293 دوره بطور مرتب برگزار شد اين 293 دروه را به عنوان المپيک قديم مي شناسند در سال 394 م زماني که روميان يونان را به تصرف در آوردند در حاليکه دو سال از آخرين المپيک سپري مي شد مسابقات به دستور تئودوسيوس امپراطور روم تحريم و تعطيل شد.

مسابقات استيمن: اين مسابقات هر دو سال يکبار يعني سالهاي دوم و چهارم هر المپيک بر گزار مي شد مسابقات استيمن شامل اسب سواري ، موسيقي و قايقراني بود که شرکت کنندگان از تمام نواحي در آن حضور مي يافتند جوايز قهرمانان شرکت کننده جعفري خشک و يا کاج بود.
 
مسابقات ني مين : در مقايسه با مسابقات ديگر از اهميت کمتري برخوردار بود و هر دو سال يکبار به افتخار زئوس برگزار مي شد.

مسابقات پي تين: که از برنامه هاي بسيار با اهميت يونان بود در رشته هاي موسيقي ، ارابه راني و اسب سواري برگزار مي شد اين مسابقات به افتخار آپولو و هر 4 سال يکبار ولي در سومين سال هر المپيک برگزار مي شد.

در يونان باستان تقريبا هر ماه در سراسر سال مراسم و مسابقات ورزشي محلي مختلفي برگزار مي گرديد يکي از مهمترين اين مراسم جشني بود به نام يان آتنا که به افتخار پايداري آتن برگزار مي شد. در اين مراسم مسابقات اسب سواري ، حمل مشعل، رقص هاي نظامي، موسيقي، قايقراني، خطابه و بالاخره مسابقات زيبايي انجام مي شد.

المپيک نوين :
تا سال 1896 که بازيهاي المپيک نوين آغاز گرديد 1502 سال بازيهاي المپيک بدست فراموشي سپرده شده بود در اين مدت تلاشهاي زيادي براي احياي المپيا که در اثر زلزله زير خاک مدفون شده بود صورت گرفت تا اينکه تلاش هاي دولتهاي يونان و فرانسه در سال 1892 موثر واقع شد و در اواخر قرن نوزدهم با زحمات و کارداني پيردوکوبرتن ، نجيب زاده فرانسوي مسابقات المپيک نوين در سال 1896 آغاز شد . البته قبل از وي با تلاش يک يوناني دو دوره المپيک بطور ناقص در سالهاي 1859 و 1870 انجام شد اما بعلت کمي بضاعت مالي و عدم حمايت دولت يونان و شرکت نداشتن ساير کشورها مسابقات مزبور ثبت نشد گرچه اين دو دوره المپيک با موفقيت برگزار نشد اما زمينه مناسبي را براي المپيک نوين فراهم نمود.
کوبرتن که يک جامعه شناس بود در سال 1892 پس از آنکه موافقت دولت خود را جلب نمود به کشورهاي مختلف سفر نمود تا موافقت آنان را نيز جلب نمايد به هر حال روياي شيرين کوبرتن به حقيقت پيوست و با همه مشکلات مسابقات المپيک (در سال 1896 در يونان برگزار گرديد. ابتدا در کنگره اي که با شرکت سران کشورهاي مختلف برگزار شد اين پيشنهاد که همه دوره ها ، مسابقات در يونان برگزار گردد مورد تصويب واقع شد اما در دوره بعدي بعلت جنگي که يونانيان با ترکيه داشتند يونانيان از  عقيده خود دست برداشتند  به بين المللي بودن بازي ها راي مساعد دادند .
پس از آن هر چهار سال يکبار مسابقات المپيک بطور مرتب و منظم در يکي از کشورهاي داوطلب برگزار مي گردد. بجز در سال 1916، 1940، 1944 که جنگهاي جهاني باعث تعطيلي مسابقات المپيک شد بقيه دوره ها با موفقيت روزافزون برگزار شده است. در سال 1924 المپيک زمستاني هم به مسابقات نوين اضافه شد.

مظهر المپيک نوين پنج حلقه رنگين است و هر کدام از حلقه ها نمو پنجگانه (آمريکا، آسيا، اروپا، آفريقا و اقيانوسيه) مي باشد  مفهوم اصلي آن نشان دادن دوستي و مودت ميان مردم صرف نظر از عقايد و نژاد، رنگ پوس مي باشد. رنگ حلقه ها به ترتيب از چپ به راست: آبي، زرد، سياه ، سبز و قرمز است که حداقل يکي از اين رنگها در ترکيب رنگهاي پرچم هر کشور وجود دارد. سه کلمه سيتيوس، آليتيوس، فارينيوس که زير حلقه هاي المپيک نوشته مي شود يعني تندتر ، بالاتر و قوي تر مي باشد که اين سه کلمه شعار و هدف قهرمانان شرکت کننده مي باشد يعني سريعتر بدوند، بالاتر بپرند و قوي تر مبارزه نمايند.

پرچم المپيک براي اولين بار دربازيهاي المپيک آنتورپ (1920) تهيه و به اهتزاز در آمد رنگ اين پرچم سفيد خالص و در ميان آن پنج حلقه رنگين که سه حلقه در بالا و دو حلقه در پايين قرار دارد.
در مورد آتش المپيک نيز تاريخ از شخصي  به نام "اوي تي شي درس" که در نبرد سهمگين پلانته در سال 479 ق م بطور معجزه آسايي جان سالم بدر برد از آنجا که در چنين سرنوشتي خود را مديون لطف و کرامت خدايان مي دانست در قبال اين حيات دوباره مي خواست شکر گزاري نمايد بدين ترتيب از مبعد آپولون مقدس آتش را در حاليکه مي دويد به محل تولد خود آورد.

سرانجام همانطوريکه قبلا گفته شد زنگ المپيک در سال 1896 در استاديوم آتن به صدا درآمد تا مردم جهان شاهد بزرگترين و کهن ترين حادثه تاريخ ورزش باشند در اين دوره از مسابقات 13 کشور شرکت کردند که در رشته هاي مختلف به رقابت پرداختند. از ابتکارات اين دوره که توسط  کوبرتن انجام گرفت اضافه شدن رشته دو ماراتن به برنامه بازي هاي المپيک بود . اين عمل باعث افزايش حساسيت و جلب توجه جهانيان و بالاخص يونانيان شد.
يونانيان از دشت ماراتن در فاصله 42 کيلومتري آتن خاطره خوشي داشتند چون در جنگي که بين ايرانيان و يونانيان انجام گرفت داريوش کبير سرداري را به نام هيپاس مامور تصرف آتن مي کند وي به اين امر نائل مي شود و لشکريان را در دشت ماراتن استراحت مي دهد. قواي شکست خورده يکي از افراد خود را بنام فيدپيپدوس به منظور کمک از اسپارتها به آن سرزمين مي فرستد نامبرده اين مسافت را بدون استراحت و با دو طي مي کند از آنجائيکه در امرکمک رساني موفق شد و پس از آن قواي شکست خورده در مصاف بعدي به پيروزي نائل آمدند. مجددا فيدپيپدوس اين فاصله ماراتن تا آتن را طي مي کند و پس از آنکه خبر پيروزي را به آتن مي رساند نقش بر زمين مي شود و زندگي را وداع مي گويد اين فاصله در حدود 42.195 کيلومتر مي باشد که براي بزرگ داشت ياد و خاطره اين فرد مسابقه دو ماراتن در سال 1896 به برنامه بازي هاي المپيک اضافه شد به هر حال در اين سال در بين 16 شرکت کننده در اين رشته دونده خوش سيماي يوناني يعني اسپريدون لوئيس پس از پشت سر گذاشتن دوندگان فرانسوي و استراليايي زمانيکه بعنوان نفر اول وارد ورزشگاه شد تا دور  پايان را بزند هيجان و سرور يونانيها به حدي بود که در هيچ المپيکي نمونه آن ديده نشده است. در اولين دوره از مسابقات المپيک نوين مقام اول به آمريکا، مقام دوم به يونان و مقام سوم به آلمان رسيد.

 

 المپيك

از جشنهاي معروف يو نانيان جشن المپيك بوده است كه اغلب بخاطر پيروزي در جنگ يا بزرگداشت روزهاي تولد و مرگ پادشاهان و بزرگان در هر 4 سال يكبار برگزار     مي شد. كه با غلبه روميان بر يونان بازيهاي المپيك شكوه خود را از دست داد و صحنه رقابتهاي انساني گذشته به ميدان كارزارهاي خونين و نبرد اسيران با هم و گلادياتورها، ونبرد انسان با حيوان تبديل گشت تا اينكه در سال 394 ميلادي بفرمان "تئو دو سيوس" پادشاه رومي برگزاري مسابقات المپيك براي هميشه ممنوع گشت. به همين دليل بازيهاي المپيك به دو دوره باستان و نوين تقسيم گرديد.

بازيهاي المپيك باستان ار سال 776 پيش از ميلاد مسيح آغاز  وتا سال 394 بعد ميلاد ادامه داشته و المپيك نوين از سال 1896 آغاز و تا كنون ادامه دارد.

المپيك باستان در محلي بنام المپيا برگزار مي شد. المپيا محلي است كه پناهگاه مقدس اساطير يونان بوده است كه بر قله هاي كوه المپيوس قرار داشته است.

مراسم جشن با تشريفات خاص از جمله رژه ورزشكاران و مسابقه هاي ورزشي توام با مسابقه هاي موسيقي و هنري انجام مي شد. همانطور كه قبلا ذكر شد اغلب اين جشنها بخاطر مر دگان و تجليل از آنها برگزار مي شد و هدف اصلي آن نيز حفظ تندرستي و پرورش بدن نبود، بلكه از تشريفات مذهبي توام با عمليات بدني بخاطر پيروزيهاي جنگي خود انجام مي دادند وليكن با وجود اين هدف، رهبران  و اداره كنندگان آن زمان دريافته بودند كه انجام جشنهاي المپيك نقش بزرگي را در رفع اختلافات داخلي خارجي ايفا نموده است و چه بسا پادشاهان نقاط مختلف در اين مراسم گرد هم جمع مي شدند و كليه اختلافات خود را فراموش و كنا مي گذاردند.

بازيهاي المپيك باستان ابتدا فقط در يونان انجام مي شد و تنها يونانيان اصيل مي توانستند در آن شركت كنند و براي قرنها مسئله اخلاق بدقت مورد نظر و توجه بود و چون جنبه مذهبي آن برجنبه ورزشي ترجيح داشت لذا از حضور افرادي كه داراي سوء پيشينه و انجام جنايات و خلافكاريهاي اخلاقي بودند جلو گيري مي شد و گاهي از شركت بستگان آنها نيز ممانعت مي كردند.

از شروع بازيهاي المپيك تا كنون 315 المپيك برگزار گرديده است.

المپيا ،محلي كه بازيها در آنجا برگزار مي شد بعلت بعلت موقيت خاص جغرافيائي افراد زيادي را بسوي خود جلب مي كرد و بهمين سبب افراد در مجاورت يكديگر به مفهوم واقعي صميميت و دوستي پي مي بردند و با يكريگر همكاري بيشتري مي كردند.

در ابتدا زنها را حتي براي تماشاي بازيها نيز راه نمي دادند،لذا نام زني بنام "هيپو دامياري" بخاطر تلاشي كه براي شركت بانوان در المپيك مبذول داشت بعنوان موسس المپيك بانوان بايد همواره بخاطر داشت.

در بازيهاي المپيك ابتدا داوران سوگند ياد مي كردند كه مقررات را با رعايت عدالت و در نظر گرفتن جنبه انصاف و حقيقت به مرحله اجرا در آورند،سپس ورزشكاران سوگند ياد مي كردند كه تابع قوانين ومقررات بوده و از اصول المپيك تبعيت كنند و بعد از آنكه ورزشكاران رژه مي رفتند بازيها آغاز مي شد. در پايان به هر يك از برندگان علاوه بر تاج گلي كه بر سرشان مي نهادند ،يك شاخه نخل مي دادند و مراسم اختتام بصورت شكرگزازي و نيايش پايان مي يافت.

امروز بار ديگر المپيك ثابت كرده است كه همه ملتها و نژادها مي توانند در پناه ايده المپيك به رقابتهاي سالم و دوستانه دست در دست يكديگر گذارند و بوجود دنياي بهتري اميدوار باشند.

 

المپيك نوين

از سال 394 كه بازيهاي المپيك بدستور تئودوسيوس تعطيل گرديد تا سال 1896 كه بازيهاي المپيك نوين آغاز شد جمعا 1502 سال بازيهاي المپيك فراموش شده بود.در اين مدت تلاشهاي زيادي براي احياي المپيا كه در زير خاك مدفون شده بود انجام گرفت(وقوع دو زلزله منطقه المپيا را كاملا از بين برده بود)تا ايتكه تلاشهاي دولت يونان و فرانسه بالاخره در سال 1892 موثر واقع گرديد .

در اواخر قرن نوزدهم با زحمات و كارداني آقاي بارون پير دو كوبرتن  فرانسوي مسابقات المپيك دوره نوين خود را آغاز كرد. در سال 1892 پس از آنكه از دولت از دولت خواست تا وي را در اجرا و احياي بازيهاي المپيك ياري كند برنامه و آئين نامه عظيمي را در اين مورد به اتحاديه ورزشي پاريس ارسال نمود و بلا فاصله،خود از طرف دولت فرانسه به رياست اتحاديه بر گزيده شد و براي بدست آوردن پشتيبان به كشورهاي اروپائي مسافرت كرد.

در سال 1896 كنگره المپيك تشكيل يافت و كوبرتن مورد حمايت كشورهاي شركت كننده قرار گرفت. در اين كنگره قرار شد كه بازيها هر چهار سال يكبار در يكي از كشورهاي بزرگ برگزار شود و كميته اي بنام كميته بين المللي المپيك كه نظارت كامل و دقيقي بر بازيها داشته باشد تشكيل گردد. بالاخره بازيهاي المپيك در سال 1896 دو باره در آتن شروع شد.اين بازيها با مشكلات فراواني همراه بود.در پايان بازيها به پيشنهاد آنريكائيها قرار شد كه بازيها هر جهار سال يكبار در اتن برگزار گردد . ولي ودر جلسه بعدي كه در پاريس و به رياست رئيس جمهور فرانسه برگزار شد يونانيها بعلت جنگ با تركيه به بين المللي بودن بازيها راي دادند.

 

نشان المپيك

مظهر المپيكهاي نوين پنج حلقه است كه هر يك نمود يك قاره است.و مفهوم اصلي آن نشان دادن مودت و دوستي ميان مردم سراسر دنيا صرف نظر از عقايد و نژاد آنهاست.

شعار المپيك

 

سه كلمه( سيتيوس،آليتيوس،فاريتيوس) كه اغلب زير پرچمهاي المپيك نوشته مي شوندبمعني سريعتر،بالاتر و قويتر است.

 

پرچم المپيك

پرچم المپيك كه اولين بار در بازيهاي المپيك 1920 به اهتزاز درامد،برنگ سفيد است و در ميان آن 5 حلقه المپيك كه 3 حلقه آن در بالا و 2 حلقه آن در پائين است.رتگ حلقه ها بترتيب از چپ به راست عبارتند از آبي،زرد،سياه،سبز،قرمز.رنگها بشكلي است كه حد اقل يكي از آنها در پرچم ها كشور بكا رفته است.

 

آتش المپيك

در مورد آتش المپيك تاريخ از شخصي ياد مي كند كه در نبرد سهمگين پلانته درسال479 قبل از ميلاد بطور معجزه آسائي جان سالم بدر برد و از آنجا كه در چنين   سرنوشتي خود را مديون لطف و كرامات خدا مي دانست و در قبال اين حيات دوباره مي خواست شكرگزاري كند،بدين سبب از معبد آپولون آتش مقدس را با دو به محل تولد خود آورد.

 

هدف المپيك:

هدف در بازيهاي المپيك شركت است نه پيروزي. اساس آن بر پيروزي استوار نيست بلكه اصل خوب مبارزه كردن است.ورزشكاران جهان براي بدست آوردن اهداف سريعتر ، قويتر و بالاتر بدون توجه به مليت،مذهب ونژاد پيكار مي كنند. وشعار كوبرتن را مبني بر در صفا زيستن ،در صفا مبارزه كردن و به نيروي جسماني خود صدمه نزدن را سرلوحه كار خود قرار مي دهند.آنكس كه در نبرد ورزش دوست ديگران بماند، انكس كه همنوعان خود را در خور احترام بشمارد به هدف اصلي المپيك رسيده است. تاريخچه المپيک - 1912 استکهلم تا 1924 پاريس

پنجمين دوره بازيهاي المپيک با حضور 28 کشور و 2407 ورزشکار متشکل از 48 زن و 2359 زن در سال 1912 به ميزباني شهر استکهلم پايتخت سوئد برگزار شد.
اين بازيها نمادي از يک المپيک کامل بود. ميزبانان سوئدي در اين دوره از بازيها براي اولين بار به طور غيررسمي از ابزار زمان سنج الکترونيکي در مسابقات دووميداني استفاده کردند. سيستم اطلاع رساني عمومي نيز از ابداعات سوئدي ها در اين بازيها بود.
بعد از اين بازيها ، کميته بين المللي المپيک تصميم گرفت که قدرت کشورهاي ميزبان در زمينه تصميم گيري در مورد برنامه المپيک را محدود کند.
در جدول مدالهاي بازيهاي المپيک 1912، آمريکا با 25 مدال طلا اول شد و کشورهاي سوئد و بريتانيا در رده هاي بعدي جاي گرفتند.
* هفتمين دوره بازيهاي المپيک با حضور 29 کشور و 2626 ورزشکار متشکل از 65 زن و 2561 مرد در سال 1920 به ميزباني شهر آنتورپ بلژيک برگزار شد.
بازيهاي المپيک 1916 قرار بود در شهر برلين آلمان برگزار شود اما به خاطر جنگ جهاني اول برگزار نشد و ميزباني بازيهاي المپيک 1920 به افتخار بلژيکي هايي که در طول جنگ رنج هاي بسياري را متحمل شدند ، به شهر آنتورپ داده شد.
المپيک آنتورپ دو سال بعد از خاتمه جنگ جهاني دوم برگزار شد و به همين دليل آلمان و کشورهاي متحد "آدولف هيتلر" رهبر نازي ها ، حق شرکت در اين بازيها را نداشتند.
براي اولين بار در اين بازيها کبوتران سفيد به نشانه صلح و دوستي در آسمان ورزشگاه شهر آنتورپ به پرواز درآمدند اما اين رسم بعد از سوختن چند کبوتر در شعله هاي مشعل بازيهاي المپيک سال 1988 سئول کره جنوبي منسوخ شد.
در مراسم افتتاحيه اين بازيها ، براي اولين بار پرچم المپيک برافراشته و سرود المپيک نواخته شد. به اهتزاز در آمدن پرچم المپيک و قرائت سوگندنامه ورزشکاران ، به يادماندني ترين بخش اين مراسم بود.
در جدول توزيع مدالها هم مثل دوره قبل آمريکا با کسب 41 مدال طلا اول شد و کشورهاي سوئد و بريتانيا به ترتيب دوم و سوم شدند.
* هشتمين دوره بازيهاي المپيک با شرکت 44 کشور و 1089 ورزشکار متشکل از 135 زن و 954 مرد در سال 1924 در شهر پاريس پايتخت فرانسه برگزار شد.
يک سال پيش از آنکه "بارون پي ير دو کوبرتن" فرانسوي از رياست کميته بين المللي المپيک استعفا دهد ، اين بازيها مجددا در شهر پاريس برگزار شد و بيشترين کشورها شامل 44 کشور در آن شرکت کردند.
در اين بازيها که در سطح بسيار بالائي برگزار شد ، "جاني ويسمولر" شناگر و هنرپيشه معروف آمريکايي (بازيگر نقش تارزان) 3 مدال طلا در مواد 100 متر ، 400 متر آزاد و امدادي چهار در 200 متر بدست آورد.
در بازيهاي المپيک 1924 پاريس ، شعار "سريعتر ، بالاتر ، قوي تر" معرفي شد و در مراسم اختتاميه ، پرچم کميته بين المللي المپيک ، پرچم کشور ميزبان و پرچم ميزبان دوره بعدي بازيها به اهتزاز درآمد.
تعداد کشورهاي شرکت کننده از 29 به 44 کشور افزايش يافت که نشان دهنده پذيرش اين بازيها به عنوان يک رويداد بزرگ در بين جهانيان بود. در المپيک پاريس ، يکهزار خبرنگار نيز حضور داشتند.
در پايان اين بازيها ، آمريکا با کسب 45 مدال طلا در رده نخست جدول توزيع مدالها قرار گرفت و فنلاند و فرانسه در جايگاههاي دوم و سوم ايستادند.

|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در شنبه نوزدهم مرداد 1387 و ساعت 13:54 | 
Nike بیوگرافی


علامت نایکی

نایکی که امروزه به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان پوشاک و تجهیزات ورزشی در جهان شناخته می شود، اصلا" در سال 1962 توسط Bill Bowerman و Philip Knight تحت نام Blue Ribbon Sport در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد.

هدف از راه اندازی این شرکت توسط باورمن و نایت، وارد کردن کفشهای ورزشی ارزان قیمت از ژاپن به آمریکا بود. در آن زمان کفشهای آلمانی به خصوص آدیداس صنعت کفش سازی آمریکا را تسخیر کرده بود. یکسال بعد از تاسیس شرکت و وارد کردن کفش از ژاپن به آمریکا، Blue Ribbon Sport توانست تا کفشهای ژاپنی Onitsuka Tiger که امروزه بنام ASICS شناخته می شوند را در آمریکا شناسانده و بازار خوبی برایش فراهم سازد.

پس از فروش خوب محصولات Tiger، باورمن به این فکر اقتاد تا طراحی کفشهای Tiger را بهبودسازی کند و آن را با سلایق آمریکایی منطبق سازد. پس او شروع به طراحی مجدد شکل کفشهای Tiger کرد و اتفاقا" از طراحی جدید نیز استقبال نیز شد. در موازات این عمل، نایت نیز به بازاریابی بیشتر و گسترده تر پرداخت و در مناطق و کشورهای دیگر سعی کرد تا کفشهای خود را بفروشد که او نیز در این امر موفق بود. او از جف جانسون (Jeff Johnson) که مدیر فروش بود کمک گرفت. جانسون در امر فروش و بازاریابی بسیار فعال بود و توانست مقدار زیادی از کفشهای این شرکت را به دبیرستانی ها و جوانان آمریکایی بفروشد.


Bill Bowerman موسس Nike

در سال 1971 آنها به ابن فکر افتادند تا نام شرکت را عوض کنند. آنها نام نایکی (Nike) را انتخاب کردند. این نام نامی یونانی است که به معنی خدای "پیروزی" در یونان شناخته می شود. نام جدید، علامت جدید نیز لازم داشت. برای طراحی علامت آنها از کارولین دیویدسون (Carolyn Davidson) که آن زمان دانشجوی رشته گرافیک دانشگاه هنر پورتلند (Portland) کمک گرفتند. علامت نایکی را خانم دیویدسون فقط با دریافت 35 دلار آمریکا برای آنها طراحی کرد.

پس از تغییر نام شرکت، خود شرکت نیزبا تغییرات بزرگی مواجه شد. ایجاد خط تولید جدید و تولید مستقیم از این تغییرات بود. با گذشت سالها به محصولات و گستره تولید آن نیز اضافه می شد. اما محصولات جدید فقط شکل و روی جدید نداشتند، بلکه کارایی های آنها نیز به روز می شد. برای مثال در سال 1978 نایکی، تکنولوژی Air خود را مرفی کرد. این تکنولوژی از یک پلاستیک پر از گاز در کفه کفش استفاده می کرد که این پلاستیک باشتی شکل باعث می شد تا کف کفش نرم تر شود.

در سال 1986 سود شرکت نایکی از یک میلیارد دلار هم بیشتر محاسبه شد. با پیشرفت این شرکت، مسوولان آن به فکر گسترده کردن محصولات و شعب آن در سراسر جهان افتادند و سعی کردند تا تقریبا تمام وسایل و پوشاک وزرشی مربوط به ورزشهای پرطرفدار نظیر بسکتبال و فوتبال را تولید کنند.


مدلی از Nike Air

در اواخر دهه 80 نایکی شعار "Just Do It!" را برای خود برگزید و آنرا به عنوان شعار تجاری در انحصار خود در آورد.

در سال 1999، بیل باورمن در سن 88 سالگی درگذشت. در سال 2004 نیز مدیر اجرایی این شرکت عوض شد. نایت که 66 سال سن داشت خود را از پست مدیریت اجرایی بازنشسته کرد و جایش را به ویلیام پرز (William Perez) داد.

امروزه نام نایکی و محصولات ورزشی آن تقریبا" برای هیچ ورزشکار و ورزش دوستی نا آشنا نیست. فروشگاه های نایکی که به نام نایکی تاون (Niketown) شناخته می شوند، در اکثر شهرهای مطرح دنیا آماده فروش آخرین محصولات این شرکت هستند.
|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در پنجشنبه دهم مرداد 1387 و ساعت 1:16 | 
PUMA بیوگرافی

علامت PUMA
PUMA که یک شرکت اصلا" آلمانی اما چند ملیتی است، امروزه به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای سازنده کفش و پوشاک ورزشی به حساب می آید.

این شرکت در سال 1924 در شهر Herzogenaurach آلمان اصلا" بنام "Gebrueder Dassler Schuhfabrik" یا همان "کارخانه کفش سازی برادران داسلر" توسط رودولف داسلر (Rudolf Dassler) - برادر آدولف داسلر (Adolf Dassler) بنیانگذار آدیداس (Adidas) - وبا همکاری برادرش آدولف راه اندازی شد.

از همان ابتدا این شرکت کفشهای ورزشی راحت و سبک و نه چندان گران نسبت به کفشهای دیگر مانند آدیداس را ارایه کرد، که اتفاقا" محصولات آن طرفداران زیادی هم پیدا کرد.

در سال 1948، رودولف داسلر نام این شرکت را به “PUMA Schuhfabrik” تغییر داد. رودولف از همان ابتدا به فکر جهانی شدن و فروش محصولاتش در بازارهای جهانی بود. در سال 1986 این شرکت به سهامی عام تبدیل گشت و توانست وارد بورس سهام شود.


Rudolf Dassler موسس Puma
همکنون پوما دارای بیش از سه هزار کارمند در سراسر جهان است و محصولات خود را از طریق نمایندگی های رسمی خود در 80 کشور جهان عرضه می کند. درآمد این شرکت هر ساله رو به رشد بوده، برای مثال در سال 2003 میزان سود پوما 1,240 میلیون یورو اعلام شده است.

محصولات پوما از کفش نیز فراتر رفته، بطوریکه همکنون این شرکت انواع پوشاک ورزشی و تجهیزات مختلف دیگر را نیز تولید می کند.

حامی تیمها و بازیکنان
PUMA اکنون حامی بسیاری از تیمها و باشگاه های ورزشی در سراسرجهان است. این شرکت با حمایت تیمها و بازیکنان معتبر سعی می کند که بازار خود را نیز گسترش دهد.

در سال 1998، هنگامی که تیم ملی فوتبال ایران به مسابقات نهایی جام جهانی در فرانسه راه پیدا کرده بود، این پوما بود که حامی تیم ملی ایران شد و تجهیزات و پوشاک ورزشی تیم ملی را فراهم کرد.


Fredrik Ljungberg
پوما همچنین حامی برخی بازیکنان معتبر جهان است. برای مثال فردریک لیونگبرگ (Fredrik Ljungberg) بازیکن باشگاه فوتبال آرسنال (Arsenal) شهر لندن، یکی از بازیکنانی است که پوما حامی و به اصطلاح اسپانسر اوست. طی قراردادی که پوما با لیونبرگ امضا کرده است، لیونبرگ موظف است تا پایان قرارداد در بازیهای رسمی از کفش پوما استفاده کند.

پوما یعنی چه؟
پوما نوعی پوزپلنگ درنده است که در آمریکا زندگی می کند. این حیوان دارای سرعت دویدن زیادی است. شاید انتخاب این نام برای این شرکت، به دلیل سرعت بالای این حیوان درنده باشد.
|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در دوشنبه دهم تیر 1387 و ساعت 1:17 | 
چه کسی گوگل را ساخت
درباره ی گوگل

ماموريت گوگل ارائه بهترين تجربه جستجو دراينترنت بوسيله در دسترس و مورد استفاده قراردادن عمومي اطلاعات جهان است. گوگل، ايجادكننده بزرگترين ماشين جستجوي جهان، سريعترين و آسانترين راه پيدا كردن اطلاعات روي اينترنت راارائه مي كند. با دستيابي به بيش از 1.3 ميليارد صفحه گوگل نتايج را در ظرف كمتر از يك دوم ثانيه به كاربران در سراسر جهان ارائه مي كند. اكنون، گوگل روزانه به بيش از 100 ميليون تقاضاي جستجو پاسخ مي دهد.

دو دانشجوى دكتراى دانشگاه Stanford، يعنى لرى پيج و سرجى برين، گوگل را در سال 1998 تاسيس كردند. اين شركت خصوصى در ماه جون 1999 / تير 1379 رسما با سرمايه تاسيس 25 ميليون دلار معرفى شد. اين شركت همراهانى را چون كلاينر پركينز كاوفيلد و سيكوال كپيتال را پيدا كرد. گوگل سرويس و خدمات عمومى اصلى خود را در وب سايت خود در www.google.com ارايه ميدهد. اين شركت همچنين سرويس جستجوى پيشرفته را براى فراهم سازى اطلاعات محتوايى نيز ارايه ميدهد.

درباره تکنولوژی گوگل

تكنولوژى متحول جستجوى گوگل و طراحى اينترفيس مطلوب براى كاربران، گوگل را به به عنوان بخش از ماشينهاى جستجوى نسل جديد تبديل كرده است. فراتر از استفاده از تكنولوژى كلمات كليدى، گوگل براساس تكنولوژى PageRank™ نيز پايه گذارى شده، كه اين تكنولوژى باعث ميشود تا نتايج مهمتر در يك جستجو اولتر ديده شوند.

PageRank يك سنجش معقولى را براى اعتبار صفحات وبى كه بر اساس معادله برابرى 500 ميليون متغيير و بيش از 2 بيليون شرايط محاسبه شدند را ايفا ميكند. PageRank از ساختار لينك عظيم وب به عنوان ابزار سازماندهى استفاده ميكند. وجودا، گوگل تفسير ميكند يك لينك را از صفحه A تا صفحه B به عنوان يك vote توسط صفحه A براى صفحه B. دبوسيله اين، گوگل تشخيص ميدهد توسط vote كه كدام صفحه مهمتر است. همچنين گوگل اين صفحات را تجزيه و تحليل ميكند.

مجتمع گوگل، روشهاى جستجوى خودكار انسداد اينترفيس دستى است. برخلاف ماشينهاى جستجوى ديگر، گوگل ساختار بندى شده تا نتايج جستجوى را به بهترين شكل براى تجارت ارايه دهد. يك جستجوى گوگل راهى است براى جستجوى وب سايتى با كيفيت مطلوب و بالا.

گروه مديريت

دکتر اريک ا.اشميت،رييس کل و رييس هييت مديره
لرى پيج، كمك موسس و رييس، محصولات
سرجى برين، كمك موسس و رييس، تكنولوژى
اميد كردستانى، معاون رييس، توسعه تجارى و فروش
وينى روسينگ، معاون رييس مهندسى
سيندى مك كفرى، معون رييس، ارتباطات
جوان بردى، معاون رييس، خدمات جستجو
تيم آرمسترونگ، معاون رييس، فروش آگهى
اورس هولتزل، شخص گوگل
كريگ سيلوراشتاين، مدير تكنولوژى

معنى گوگل

گوگل بر گرفته شده از كلمه Googlo كه به معنى "يك عدد يك و صد صفر جلوى آن" است كه توسط ميلتون سيروتا پسر خواهذ ادوارد كاسنر رياضيدان آمريكايى اختراع شده است. اين موضوع كه "يك عدد يك و صد صفر جلوى آن" در واقع نوعى شعار و در واقع مقصود موضوع است. بدين معنى كه گوگل قصد دارد تا سرويس ها، اهداف و اطلاع رسانى و اطلاعات خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد.

چه کسی فکر می کرد ، پروژه کوچک اتاق خواب لری پیج ، دانشجوی دانشگاه استانفورد ، روزی سایت گوگل دات کام را راه اندازی کند ؟ شرکتی که هم اینک موسسان آن جز باشگاه ثروتمندان جهان هستند و تکنولوژی عجیب و سحر آمیز جست و جوی آن ، ماهانه به میلیون ها کاربر اینترنت خدمات می دهد . بهره وری و روش خلاقانه کسب و کار الکترونیکی رهبران گوگل باعث شده است تا سهام این شرکت هم اینک به بیش از 400 دلار به ازای هر سهم برسد .
جهشی که خواب ان هم برای مایکروسافت و دل ، ترسناک بود! البته برای جبران رفتار سازمانی خیر خواهانه بیل گیتس و ملیندا ، موسسه خیریه گوگل نیز سال پیش راه اندازی شد و بیش از 3 میلیارد دلار برای ارائه خدمات آی تی مدار به افراد نیازمند در نظر گرفت که در سایت www.google.org در دسترس است .
سودآوری روز افزون گوگل در دنیای دیجیتال مسئله ای است که رهبران دنیای دیجیتال را نگران کرده است . ویلیام بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت ، اخیرا نشانه هایی از این نگرانی را به نوعی عنوان کرده است .

کامیابی های گوگل
کامیابی دیجیتالی گوگل مرتبا در حال افزایش است . بیش از 30 لابراتوار تحقیقاتی که در حقیقت بازارهای پولی الکترونیکی گوگل در سرزمین دیجیتال به شمار می آیند ، در ارتقای موتور پول سازی خلاقانه دیجیتالی رهبران دره سیلیکون موثر بوده است .
گوگل از ژانويه ۲۰۰۴ با عرضه سرويس ايميل "جی ميل" به کسب و کار تک محصولی اش که فقط جستجو در اينترنت بود، تنوع بخشيد و امروز به برکت ايجاد سبدی متنوع از خدمات و محصولات به بزرگترين شرکت رسانه ای دنيا تبديل شده است.
گوگل در اوت ۲۰۰۴ سهامش را به قيمت ۸۰ دلار عرضه کرد ولی در روز پنجم ژانويه ۲۰۰۶ اين رقم به ۴۴۸ دلار رسيد که بالاترين رقم در اين ۱۸ ماه است.
در همين مدت ارزش سهام مايکروسافت راکد بوده است.سال گذشته کشمکش حقوقی گوگل و مايکروسافت بر سر يک مهندس چينی علاقه رسانه ها به رقابت اين دو شرکت بزرگ را تقويت کرد. گوگل همچنين در اواخر سال ۲۰۰۵ اعلام کرد که يک ميليارد دلار از سهام شرکت آمريکن آنلاين AOL را می خرد که عملا به شايعات مربوط به قرارداد احتمالی بين مايکروسافت و آمريکن آنلاين پايان داد.

پایان ماه عسل دیجیتالی
ماه عسل گوگل پایان خواهد یافت . این جمله ای بود که اخیرا گیتس در گفت و گو با شبکه بی بی سی عنوان کرده است . نخستین اظهار نظر رهبر مایکروسافت در اولین روزهای سال 2006 میلادی از نگاه کارشناسان مسائل آی تی ، تفسیرهای متعددی دارد. گیتس در این مصاحبه اظهار داشت : رشد خيره کننده گوگل و رقابتش با مايکروسافت به موضوعی ثابت برای رسانه ها تبديل شده است. مردم تمايل دارند بيش از حد روی يکی از رقبای ما تمرکز کنند. ما هميشه شاهد اين مساله بوده ايم.آی بی ام همواره بزرگترين رقيب ما بوده است. رسانه ها دوست ندارند درباره آی بی ام بنويسند. بزرگترين شرکت صنعت رايانه از هر حيث آی بی ام است. آنها چهار برابر من پرسنل دارند و درآمدشان بيشتر از من است.
تحليلگران عقيده دارند که گوگل با اين معامله می خواهد وارد بازار آگهی های ويدئويی شود. عمده درآمد اين جستجوگر از محل آگهی های اينترنتی است.
با اين حال، آقای گيتس پيش بينی کرد که علاقه رسانه ها به گوگل با گذشت زمان کاهش خواهد يافت.
وی افزود: "گوگل دوره ماه عسل را می گذراند و هرچيزی که اعلام می کند، هياهوی رسانه ای براه می اندازد. مسلما آنها خدماتشان را به جستجوی اينترنت محدود نخواهند کرد، ولی فکر نمی کنم توقعات با واقعيت منطبق شود."
بنيانگذار مشترک و معمار اصلی مايکروسافت در جريان نمايشگاه لوازم الکترونيکی کوشيد مخاطبان شيفته خود را درباره آينده ای ديجيتالی به وجد آورد. وی همچنين جزييات تازه ای درباره ويندوز جديد شرکتش با عنوان ويستا بيان کرد. اين سيستم عامل قرار است در نيمه دوم امسال به فروش برسد.
آقای گيتس در ادامه درباره قرارداد شرکتش با تلويزيون ام تی وی برای راه اندازی يک فروشگاه اينترنتی موسيقی به نام Urge توضيح داد که دو ميليون آهنگ خواهد داشت.
اين سرويس در نرم افزار جديد Windows Media Player گنجانده خواهد شد. آقای گيتس گفت: "سال ۲۰۰۶ سال بزرگی برای شيوه ديجيتالی زندگی خواهد بود."
تا رسيدن ويندوز جديد، مصرف کنندگان مايکروسافت می توانند با دستگاه بازی ايکس باکس ۳۶۰ سرگرم شوند. ظاهرا استقبال از اين محصول که قصد رقابت با پلی استيشن سونی را دارد، آنقدر خوب بوده که مايکروسافت با شريک تازه ای برای ساخت اين دستگاه قرارداد بسته است.
ماه گذشته مايکروسافت با خشم گيم بازان مشتاقی مواجه شد که از کمبود اين دستگاه در ايام خريد پيش از سال نو گلايه داشتند. فروش اين دستگاه در آمريکا در ماه نوامبر و در اروپا و ژاپن در دسامبر آغاز شد.
قرار است شرکت سلستيکا دست به دست شرکت های فلکسترانيکس و ويسترون بدهد تا بتواند تقاضای فزاينده برای ايکس باکس را تامين کند. با این وجود ، گوگل نیز اخیرا در نمایشگاه لاس وگاس گسترش زمینه های کسب و کار الکترونیکی خود را در سال جدید اعلام کرد گوگل، شرکت بزرگ اينترنتی که با جستجوگر پيشرفته خود مشهور شده است بزودی می خواهد با افزودن جستجوگر محصولات ويديويی به وب سايتش، امکان خريد برنامه های تلويزيونی و ويديويی را برای کاربران بصورت 'آن لاين' فراهم کند.
اين خبر را لری پگ، يکی از بنيانگذاران گوگل در نمايشگاه بين المللی لوازم الکترونيکی (CES) در لاس وگاس آمريکا علام کرده است.
مجموعه های تلويزيونی شبکه تلويزيونی CBS آمريکا نظير سريال پليسی-جنايی CSI و مجموعه علمی تخيلی مشهور پيشتازان فضا برای فروش 'آن لاين' در نظر گرفته شده اند. گوگل بعد از اپل، دومين شرکتی است که ايده فروش 'آن لاين' محصولات ويديويی را به اجرا می گذارد. سال گذشته اپل موفق شده بود سه ميليون عنوان، برنامه ويديويی را از طريق نرم افزار iTunes به فروش رساند.

تهدیدهای گوگل
گسترش آن چه به عنوان تهدیدهای الکترونیگی گوگل در سال های اخیر معرفی شده است ، نخستین بار از gmail.com یک گیگابایتی گوگل آغاز شد . از سویی دیگر ، ارتقای وضعیت کسب و کار الکترونیکی گوگل با رونق برنامه های تبلیغاتی الکترونیکی در این سایت ، باعث گرایش آگهی الکترونیکی به گوگل در مقایسه با msn.com مایکروسافت شد.
مسنجر جدید گوگل google talk ، مسنجر مایکروسافت را با چالش رو به رو کرده است . با حضور نرم افزار desktop google روی کامپیوترهای خانگی ، که امکان جست و جوی فایل های داخل رایانه ها را برای کاربران فراهم می کنند ، سیستم find file ویندوز ایکس پی را که به نظر می رسد از نسخه های دیگر ویندوز کامل تر بود ، به خارج از میدان رقابت کشاند.
علاوه بر این ، فناوری های جدید گوگل در زمینه دستیابی به نسخه های الکترونیکی کتابها book.google.com ، افزایش حجم دیتابیس ایندکس اطلاعات درموتور جست و جو ، تلاش های مختلف گوگل برای جذب مهندسان نخبه مایکروسافت که با جنجال استخدام مهندس چینی مایکروسافت اغاز شد ، به عنوان بسترهای تهدیدهای ! گوگل برای مایکروسافت ، معرفی شده است .
بر اساس اعلام اتحادیه اروپا ، مایکروسافت روزانه 2 میلیون یورو به دلیل خطاها و دعواهای حقوقی خود ، جریمه می شود که البته این مسئله تاثیر منفی بر روی بازار سهام غول نرم افزار دنیا و به دنبال ان ، کامیابی بیش تر گوگل خواهد داشت.
مایکروسافت از گوگل و کای فو لی کارمند سابقش شکايت و ادعا کرد که آقای لی با پذيرش شغلی در جستجوگر اينترنتی گوگل توافقنامه سال ۲۰۰۰ خود را که وی را از کار برای رقيب مستقيم شرکتش در زمينه های مشترک کاری منع می کرده، نقض کرده است. اما گوگل در دفاعيه خود اعلام کرد: "اين شکايت، سياه بازی است. در حقيقت مديران مايکروسافت به آقای لی گفته اند که هدف واقعی شان ارعاب ساير کارکنان برای ماندن در اين شرکت است.
" گوگل نيز شکايتی متقابل مطرح کرده است تا بتواند آقای لی را نگه دارد. اين شرکت به جزييات ديداری ميان بيل گيتس، بنيانگذار مايکروسافت و آقای لی اشاره کرده که حاکی از نگرانی اين غول نرم افزار سازی از تلاشهای گوگل برای قر زدن استعدادها و بلعيدن مالکيت معنوی اش است.
سودآوری بزرگان کارآفرینی دیجیتالی (digital entrepreneurship) و نوآوری های متعدد ان ها که به جذب متخصصان و نخبگان اهمیت زیادی قائل است ، موفقیت های زیادی را نصیب گوگل و تهدیدهایی را برای گیتس به همراه داشته است. قطعا سال 2006 ، سال چالش های گوگل و مایکروسافت خواهد بود.

لوگوی اولیه گوگل را سرگئی برین یکی از بنیان‌گذاران گوگل با استفاده نرم‌افزار Gimp طراحی کرد، اما نسخه جدید لوگوی گوگل را خانمی به نام راث کدار Ruth Kedar طراحی کرده است.

سال 99 یعنی همان زمانی که راث کدار به سرگئی برین و لری پیج برای طراحی لوگو معرفی شد، وی مدرس طراحی در دانشگاه استنفورد بود. از او خواسته شد که ایده‌های اولیه‌اش را برای لوگوی گوگل، ارائه کند. راهبرد و شیوه طراحی خانم کدار مورد پسند رؤسای گوگل قرار گرفت و او استخدام شد.گوگل در آن زمان می‌خواست که لوگویی متمایز از سایر شرکت‌های مهم اینترنتی ان زمان داشته باشد، شرکت‌هایی مانند Yahoo, Excite, HotBot, LookSmart و Lycos. به علاوه گوگل می‌خواست که لوگویش نشان‌دهنده نگاه ممتاز این شرکت باشد. همه شرکت‌های رقیب گوگل در آن زمان در درجه اول پورتال‌های تجاری بودند و در درجه دوم خدمات جستجو ارائه می‌کردند، اما گوگل می‌خواست که به عنوان یک موتور جستجو شناخته شود و لوگویش هم باید این مطلب را می‌رساند.

طرح‌های زیادی برای لوگوی گوگل پیشنهاد شد و در نهایت لوگوی کنونی به دلایل زیر انتخاب شد :- لوگو نمایی سرزنده دارد و در عین حال ساده دارد. خواندن آن بسیار ساده است، بافت و سایه‌ای که به هر حرف لوگو داده شده است، هر حرف را از برجسته نشان می دهد و در همان حال به آن وزن و شفافیت می‌دهد.

- در آن زمان فونت Times-Roman،‌فونت مورد پسند و انتخابی در وب بود و فونت sans-serif،‌فونت مورد قبول رسانه‌های کاغذی بود. راث می‌خواست فونتی انتخاب کند که هم خوانا باشد و هم یک حس نشاط و سرزندگی را القا کند،‌در نهایت او فونت Catull را انتخاب کرد که نوع قدیمی فونت serif بود.

خانم راث کدار متولد برزیل است، او برنده چندین جایزه طراحی است و نمایشگاه طراحی‌هایش در آمریکا و کشورهای دیگر به نمایش گذاشته شده است.

|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در دوشنبه هشتم بهمن 1386 و ساعت 14:37 | 
بیوگرافی ADIDAS

امروزه نام و علامت آدیداس برای هیچ کس نا آشنا نیست . نام و علامتی که هرکسی را نا خداگاه بیاد ورزش می اندازد.اما اینکه این علامت و نام چه مفهومی دارد و از کجا آمده برای اکثر ما سوال است. نام آدیداس امروزه نه فقط برای ورزشکاران و علاقمندان به ورزش، بلکه برای اشخاص دیگر به عنوان استاندارد کیفیت لباس و تجهیزات ورزشی شناخته می شود.

آدیداس کیست؟

 

 جوان بیست ساله آلمانی آدولف داسلر در سال ۱۹۲۰شروع به ساخت کفشهای ورزشی کرد و سعی کرد که کفشهای زیبا و با کیفیت را تولید کند. پس از استقبال خوب و شناخته شدن محصولات او، آدولف به فکر ثبت شرکت و پیدا کردن نامی برای محصولات خود افتاد. چون خانواده و دوستان او را آدی (Adi) صدا می کردند او از کلمه Adi و سه کلمه از نام خانوادگی خود استفاده کرد، و نام Adidas را برای شرکت و محصولات خود برگزید.او همچنین برای محصولات خود که در آن زمان فقط کفش های ورزشی بودند، لوگویی را طراحی کرد.

شرکت آدیداس و لوگوی آن در سال ۱۹۴۸ به ثبت رسیدند. چندی بعد او به فکر گسترش شرکت خود افتاد و همچنین محصولات خود را فقط به ارایه کفش ورزشی احاطه نکرد. لباسها و گرمکن های ورزشی نیز به محصولات آدیداس اضافه شدند. سپس آدیداس تجهیزات ورزشی مانند توپ و راکت نیز تولید کرد.با گسترش محصولات آدیداس، آدولف داسلر علامت جدیدی برای شرکت و محصولات خود انتخاب کرد. این علامت از شکل کلی کفش گرفته شده بود. علامت جدید دارای سه نوار – از کوتاه به بلند – بود. چون آدولف نام آدیداس را از کلمه اول نام کوچک و سه کلمه نام بزرگ خود برگزیده بود، پس انتخاب تعداد سه نوار نیز همین ایده را برای او همراه داشت.آدی داسلر سعی کرد که از طراحان باسلیقه و حرفه ای لباس استفاده کند. کیفیت و زیبایی همیشه شعار او و همکارانش بود.

علامت طرح ۱۹۷۲

در سال ۱۹۷۲ آدی و همکارانش به این نتیجه رسیدند که تغییری را در لوگوی آدیداس انجام دهند. چون همان سال مسابقات المپیک در شهر مونیخ برگزار می شد، آنها از المپیک ایده گرفتند. در این لوگوی جدید سه برگ - که نشانه سه قاره شرکت کننده در المپیک بود – در کنار هم قرار گرفتند. سه خط نیز در پایین این برگها عبور می کرد.یک سال بعد آدیداس علامت خود و آرم سه نوار را ثبت بین المللی کرد. آدولف داسلر در سن ۷۸ سالگی یعنی در سال ۱۹۷۸ درگذشت و سهام این شرکت برای پسر و خانواده اش ماند. اما در سال ۱۹۸۹ خانواده داسلر از شرکت بیرون رفتند و آدیداس به شرکتی "سهامی عام" تبدیل شد.

adidas-Solomon

در سال ۱۹۹۷ آدیداس شرکت Solomon Group را خرید و با آن شرکت یکی شد. Solomon Group وسایل و تجهیزات اسکی و کوهنوردی تولید می کرد. با خرید این شرکت، نام Adidas به Adidas-Solomon تغییر پیدا کرد.امروزه آدیداس در اکثر کشورهای دنیا دارای شعبه و نمایندگی است. کارمندان این شرکت بیش از ۱۳ هزار نفر هستند. آدیداس در اکثر رقباتها و تورنومنتهای معتبر جهانی مانند المپیک به عنوان یکی از حامیان اصلی حضور دارد.آرم کنونی این شرکت، دومین آرمی است که آدولف طراحی کرده بود، با این تفاوت که زیر آن نوشته adidas نیز وجود دارد.

|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در پنجشنبه چهارم بهمن 1386 و ساعت 14:59 | 
بیوگرافی ورزشگاه San Siro

 

 

ورزشگاه سن سیرو معروف به جوزپه مه اتزا در شهر میلان واقع شده است. این استادیوم میزبان با زی های خانگی دو تیم بزرگ و صاحب نام ایتا لیا یی آث میلان و اینتر میلان است.نام سن سیرو برگرفته از کلیسای کوچکی است که در نزدیکی این استادیوم قرار دارد. این ورزشگاه در سال 1926 توسط پیرو پیرلی با ظرفیت 10000 نفر ساخته شد و به تیم آث میلان اهدا گردید و تنها این تیم قادر به انجام مسابقات خانگی در این ورزشگاه بود. در سال 1935 کامونه میلانو حق امتیاز این استادیوم را خریداری کرده و بعد از این سال علاوه بر آث میلان . اینتر میلان نیز با زی های خانگی اش را در آنجا برگزار می کرد.مدل این استادیوم بر اساس مدل آنگلوساکسون ساخته شده است.در سال 1939 ظرفیت این ورزشگاه به 55000 نفر افزایش یافت. بعذها این استادیوم بازسازی شد و ظرفیتش به 150000 نفر تبدیل شد اما سران ایتا لیا تصمیم گرفتند که برای رعایت مسائل امنیتی تنها 100000 تماشاگر به ورزشگاه بیایند. در سال 1989 به خاطر جام جهانی که قرار بود در ایتالیا برگزار شود برای رعایت اصول استاندارد ظرفیت این ورزشگاه به 85000 نفر کاهش یافت و تا امروز نیز این ظرفیت هیچ تغییری نکرده است.اولین مسابقه این ورزشگاه در 19 سپتامبر 1926 بین دو تیم آث میلان و اینتر میلان برگزار شد که این مسابقه با نتیجه 6-3 به نفع اینتر به پایان رسید.جوزپه مه آتزا نام بازیکن اسطورهای است که در سالهای 1930 تا 1940 در هر دو تیم آث میلان و اینتر میلان بازی میکرد . در سال 1987 این ورزشگاه از سن سیرو به جوزپه مه آتزا تغییر نام داد اما طرفداران میلان هنوز این استادیوم را با نام سن سیرو صدا می زنند.ابعاد کلی : 68 . 105 مترگنجایش(کاملا" صندلی) : 70085ظرفیت قسمت مهمانان و افراد ویژه : 2005ظرفیت مخصوص قسمت خبرنگاران : 200تعداد درهای ورودی و خروجی : 51تعداد نور افکن ها : 3600

 

 

Position:  Defender
Birthdate:  6/26/1968
Birthplace:  Milano , Italy
Height:  186 cm
Weight:  85 kg

|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در پنجشنبه چهارم بهمن 1386 و ساعت 14:54 | 
بیوگرافی RAP

واژه RAP چیست؟  

" رپ" در حدود سال 1970 در شهر bronx در نیویورک متولد شد. مهمترین علت پیدایش " رپ"، این بود که این سبک، مرزهایی بین سیاهپوستان و سفید پوستان ایجاد نمی کرد، پول زیادی برای شروع لازم نداشت و فقط احتیاج به علاقه داشت. اوين گروه رپ گروه Sugar hill بود که در سال ۱۹۷۰ آهنگ Rappers delight را خواندند. اولين آهنگ سبک Classic Rap در سال ۱۹۸۳ توسط Grand master flash و Melle mel به نام White lines خوانده شد.(منظور از کلاسيک رپ آهنگهايی با پيانو ويولن و سازهای کلاسيک است و به همراه ورسهای رپ!) در سال ۱۹۸۶ گروه Run DMC با آهنگ Raising hell اولين آهنگ سبک رپ امروزی را خواندن. بسياری از آهنگهای رپ امروزه تاثير گرفته از اين آهنگ می باشد. بعد از آن هم گروه NWA کارشان را شروع کردند که به علت پخش شدن کارهايشان در راديو بسيار معروف شدند.  در همان سالها هم Eric B شروع به مخلوط کردن سبک رپ با فرقه ها و مذهب های ديگر کرد. در ۱۹۸۷ Ice T اولين نمونه از Gangsta rap را ساحت. در سال ۱۹۸۸ گروه PUblic enemy با آهنگ جنجالی خود به نام It takes a nation to take us bach به طور علنی با دولت امريکا در افتادند که اين باعث زندانی شدن آنها و تطاهرات هوادارانشان بود که باعث بيشتر شدن معروفيت گروه Public enemy و البته سبک رپ شد.

   اولين جايزه رسمی برای يک آهنگ رپ مربوط به گروه Laurin hill است. با آهنگ Miseducation of Laurin hill که در سال ۱۹۹۹ جايزه Grammy را از آن خود کرد. در سال ۲۰۰۲ هم آهنگ Lose yourself از Eminem توانست جايزه اسکار را برای آهنگ فيلم 8mile از آن خود کند.

|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در پنجشنبه چهارم بهمن 1386 و ساعت 3:1 | 
بیوگرافی بیل گیتس (Bill Gates)

زندگی نامه ثروتمندترین مرد دنیا، بیل گیتس (Bill Gates) رئیس وموسس شرکت مایکروسافت 

ویلیام هنری گیتس سوم مشهور به بیل گیتس (Bill Gates) رئیس و موسس شرکت مایکروسافت.در حال حاضر مایکروسافت با بیش از چهل هزار کارمند در شصت کشور جهان و با درآمد خالص ۲۵.۳ میلیارد دلار در پایان سال مالی ۲۰۰۱ یکی از موفقترین شرکتهای ایالات متحده امریکا و یکی از راهبران صنعت کامپیوتر بوده است.

درحال حاضر بیل گیتس با بیش از ۵۰ میلیارد دلار, ثروتمندترین مرد دنیا شناخته شده است.او این مقام را چندین سال است که حفظ کرده است.

گیتس زمانی که فقط ۱۹ سال داشت مایکروسافت را مدیریت میکرد.او بقدری کار میکرد که حتی گاهی چند روز محل کار خود را ترک نمی کرد و به همراه کارمندان خود بسختی برروی پروژه های مختلف و سفارش مشتریان کار می کرد. آشنایی با زندگی نامه ثروتمندترین مرد دنیا، بیل گیتس (Bill Gates) رئیس وموسس شرکت مایکروسافت مبحث امروز وبلاگ است

 در اخبار شنیدیم که یک مبل فروش توانسته رکورد بیل گیتس را بشکند و خود را پول دار ترین مرد جهان معرفی کند . همان طور که می دانید بیل گیتس رییس شرکت Microsoft میباشد . 

 توضیح کوتاهی درباره مقدار پول بیل گیتس :بیل گیتس در هر ثانیه 250 دلار آمریکا درآمد دارد

یعنی 20 میلیون دلار در روز و 7/8 میلیارد دلار در سال!!!!!! اگر 1000 دلار از دست او به زمین بیفتد به خودش این زحمت را نمی دهد برش دارد چون در 4 ثانیه ای که خم می شود این پول عایدش می شود آمریکا در حدود 5/62 هزار میلیون دلار بدهی دارد و بیل گیتس به تنهایی می تواند ظرف 10 سال تمام بدهی آمریکا را بپردازد. اگر به همه انسان های روی زمین نفری 15 دلار بدهد باز هم 5 میلیون دلار برای خودش باقی می ماند.چگونه می توان بیل گیتس را ور شکست کرد؟؟؟اگر کاربران ویندوز های مایکروسافت بتوانند بابت هر باری که کامپیوترشان هنگ می شود یک دلار از بیل گیتس خسارت بگیرند وی تنها در 3 سال ور شکست می شود.

|+| نوشته شده توسط ایمانیا 999 در سه شنبه هفدهم مهر 1386 و ساعت 2:14 | 
Powered By BLOGFA - Designing & Supporting Tools By WebGozar

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">